Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
21
декабря
2017
Купить билет
МЦКМ
Вход: 350-1950грн.
Последнее
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом
Replays by Miss Key #1
10.11.2017 - [новости]Miss Key
После многих лет увлечения метал-музыкой, пианистка и композитор Катерина Губанова начала свой сольный фортепианный проект Miss Key

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

24-25 серпня 2006 - фестиваль «День Незалежності з Махном»

[ 28.08.2006 ]

24-25 серпня на історичній батьківщині батька українського анархізму Нестора Махна, - місті Гуляйполі Запорізької області відбувся літературно-музичний андерграундовий фестиваль «День незалежності з Махном». Фестиваль організувало мистецьке об’єднання «Остання Барикада», а підтримку надали два міністерства - Внутрішніх справ та Сім’ї, молоді та спорту, а також головний спонсор фестивалю-харківська мережа супермаркетів «Таргет».

Фестиваль відкрив організатор та головний режисер всього дійства Олесь Доній. Після невеличкого 15-хвилинного офіціозу в діло пішла звукова канонада. Як і у всьому на фестивалі, тут поєдналося непоєднуване: спочатку забили по своїх бочках так звані «бочкарі», після чого вступив оркестр внутрішніх військ. «Бочкарями» були ті самі хлопці з Білої Церкви, що під час «помаранчевої революції» не давали життя своїм ураганним звуком чиновникам з Кабміну. А оркестр внутрішніх військ виявився спонсорською допомогою від Міністерства Внутрішніх військ, яке з розумінням поставилася до ідеї фестивалю «єднати культурою Схід і Захід». Після того понеслися тачанки – винаходи Нестора Махна на чолі з провідними літераторами країни. На тачанку по черзі піднімалися та декламували свої твори під час так званих «махновських читань» Лесь Подервянський, Лесь Ульяненко, Сергій Жадан, Юрко Покальчук, Павло Солодько, Світлана Поваляєва, Роман Скиба, Назар Федорак, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Сергій Пантюк, Ілля Стронґовський, Марина Брацило та інші.

Після цього свою роботу розпочали «малі сцени» - намети посеред стадіону. То в них, а то і перед тачанкою відбувалися різні виступи, перформанси, презентації. У неформальній та неофіційній обстановці, сидячи на траві, глядачі спостерігали презентацію книги одесита Віктора Савченка «Махно», розповіді киянина лірника Сашка(Олександр Власюк), виступи запорізького літературного клубу «99». Лекцію «Самокерований Хаос, як основна матриця української політичної культури» читав не хто інший, як Андрій Окара (м.Москва), чим викликав дискусії у слухачів.

Того ж таки дня відбувся найбільш резонансна акція «Поетичний боді-арт», яку придумала виконавчий директор «Останньої Барикади», а заодно «Мати фестивалю» Оксана Омельченко. Красиві, юні українки підставляли свої тіла для того, аби українські поети написали на них свої безсмертні вірші. Ще довго після конкурсу голі красуні позували ошалілим від побаченого фотокореспондентам.

Ввечері відбулася основна подія дня – рок-концерт, у якому виступили гурти «Русичі» (м. Білгород-Дністровський), «Хорта»(м. Запоріжжя), «Трансформер»(м. Полтава), «Перлина Степу» (м. Київ), «Арахнофобія» (м. Полтава), «Вертеп»(м. Дніпропетровськ), «Вася клаб» (м. Київ), «Мертвий півень»(м. Львів) та «Кому вниз» (м. Київ).

Проте фестивальний день на цьому не завершився. Уночі його продовжили барди під час так званої «бардівської ватри». Едуард Драч, Анатолій Сухий(гурт «Рутенія»), Олександр Музика та гурт «За вікном», Руслан Гетьман, Сергій Буланий, Олексій Бик, Олексій Бондаренко(гурт «Вертеп») та Костянтин Павляк (Кока Черкаський) біля вогнища співали для тих, кому не спалося.

Другий день фестивалю розпочався з козацьких забава, які плавно перетекли у контрверсійну акцію «Томатний лідер нації». Всі бажаючі могли кинути помідори в намальованих політиків, після чого мав визначитися лідер – томатний. Але цього разу між політиками перемогла дружба. В усіх запропонованих політиків (Ющенко, Янукович, Мороз, Симоненко,Тимошенко) приблизно потрапляли по-однаковому.

І знову вдень свою роботу розпочали «малі сцени».Знову були виступи біля тачанок. Виступали Євген Чесанов, Ірен Роздобудько та Лариса Денисенко. Обливали фарбою акторку в гіпсі у виставі театру «homo ludens». Організатори зробили «вільний мікрофон» на малих сценах, і кожен, хто вважав себе поетом або генієм мав можливість на свої «5 хвилин слави», чим багато хто і користався.

І весь час всі два дні на великому екрані в режимі нон-стоп крутили всі 12 серій фільму «9 життів Нестора Махна».

А ввечері відгриміла друга частина рок-концерту, яка складалася з двох блоків. У першому, харківському, виступили музиканти з «Останньої барикади» (Харків): «Ойра», «Це міцне», «Море снів», «Монтаж», «Папа Карло». Харківській частині концерту передував виступ «Міського дозору». Керівник «Міського дозору» Владислав Протас представив новий мультфільм, де в шаржевій формі висміювалося все керівництво колишньої столиці України. Далі почали виступати «музичні монстри»: київський гурт «Вій», іфанофранківський гурт «Перкалаба» та «От вінта» з Рівного.

На закінчення фестивалю Олесь Доній подякував всім, хто допомагав фестивалю, висловив сподівання, що фестиваль стане щорічним і з наступного року міжнародним, а потім, у відповідь тим, хто вставляв палки в колеса організаторів пригадав давній український народний жіночий тост: «Нехай повиздихають ті, хто нас не схотів!»

Фотографії від пана Літтла:Смотреть все фотоЧитать в архиве по теме 8:
 
Теги
21.08.2008
Анонс
23-24 серпня Третій літературно-музичний фестиваль «День Незалежності з Махном». м.Гуляйполе Запорізької області. Тачанки, кулемети, гвинтівки, поети, оголенні дівчата, геніальна поезія, круті гурти, якісний саунд, прикольна тусовка і напівбожевільна масовка. Тобто, ні фіга пояснити вам не зможемо, це просто треба бачити!
20.06.2008
Анонс
Ви чекали? Ви питали? - Ми відповідаємо!
Такі да!
Мистецьке об'єднання «Остання барикада» такі знову збочується на літературних, музичних, неординарних, неадекватних і безбашенних фестивалях!
Літня пропозиція: два замість одного!
04.09.2007
Новости
На родине самой противоречивой в истории страны личности - батька Махно - в Гуляйполе прошел фестиваль «День Независимости с Нестором Махно». Народ катался на тачанках, забрасывал политиков помидорами, слушал рок-музыкантов и вел себя настолько свободно, что казалось: здесь восстановили анархию. Корреспондент «Новой» побывал на фестивале, воспользовавшись праздником как поводом побольше узнать о батьке.
21.08.2007
Новости
Чому Андрій Кокотюха буде пити лише біле вино? Хто розмалює тіло Оксани Омельченко? Та що куритиме Ірена Карпа на фестивалі «День незалежності з Махном»?
01.08.2007
Новости
Оргкомітет Мистецького об'єднання «ОsтаNNя Барикада» затвердив та запросив музичні гурти, які будуть хедлайнерами музичної програми цього року на другому музично-літературно - андеграундовому фестивалі «День Незалежності з Махном»- 2007р, який відбудеться 24-25 серпня 2007року в м.Гуляйполе, Запорізької обл.Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua