Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
21
декабря
2017
Купить билет
МЦКМ
Вход: 350-1950грн.
Последнее
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом
Replays by Miss Key #1
10.11.2017 - [новости]Miss Key
После многих лет увлечения метал-музыкой, пианистка и композитор Катерина Губанова начала свой сольный фортепианный проект Miss Key

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Контрабасимо!

[ 13.04.2007 ]

Закликали Весну. І вона прийшла. Вона пахне димом спаленого минулорічного листя. Вона кружить молоді голови, п'янить і примушує посміхатись перехожим… Відсвяткувати прихід Весни можна по-різному. Наприклад, під звуки ліричного рок-н-ролу. Що ми і зробили 28-го березня, відвідавши виступ групи «Контрабас»…

…Гарний вийшов концерт. Починався він таємничими звуками в не менш таємничій напівтемряві, поступово переходячи в більш знайомі мотиви впізнаваних пісень. Близько двох годин ліричного блюзу почергованого з драйвовим рок-н-ролом, із домішками народних наспівів і використанням сучасних українських поезій (пісня на слова Жадана просто супер!).

Вразив обрядовий танок красивих дівчат під «Веснянку» - граційністю й гармонійністю музичному акомпанементу - наче його і не вистачало всі попередні виступи «Контрабасу». А одну з паперових пташок, що їх під час танку відпускали в залу дівчата, я приручила у себе вдома…

Я вперше бачила, щоб на полтавському концерті водили хоровод. Просто так, несподівано, з десяток людей закружляло в об'єднуючому колі («Другому обручі весни», підказує нам Коломея). А потім був довгий-предовгий біс (який міг би бути ще довшим) і оплески, від яких щеміли долоні, і не хотілося нікуди йти…

До речі, кольорове сполучення чотирьох складових має найкращі пропорцію й ефект. Подивіться на барви «Контрабасу» (відповідно кольорам на афіші концерту):

Коричневий. Сергій Буланий - це голос, гітара й мелодична губна гармошка. За сумісництвом - ідейний натхненник гурту, автор текстів і просто приємна хороша людина. Через свою непросту (в минулому) роботу вчителя французької, деякі пісні «Контрабаса» мають нерозгадано-французький зміст і шарм.

Чорний. Фелікс. Чорний Фелікс. «Другий вокал» гурту (фраза не моя, а одного полтавського фотографа :)). Те, як Фелікс поводиться з духовими інструментами, треба знімати на відео, робити кліпи і посібники «для починаючих». При цьому Фелікс скромно посміхається, відводить погляд і все заперечує. Як справжній геній своєї справи. Медична освіта дається взнаки: Фелікс має неабияку схильність до всякого роду психоделічних викрутасів - в цьому йому немає рівних (принаймні, в нашому місті). Ну, я і розхвалила його! Все, досить…

Зелений. Колір, який, за словами лікарів, має найкращий вплив на органи зору. Максим Михайліченко - бас і смичковий бас «Контрабасу». Може, це і є насправді контра-бас - коли на бас-гітарі грати скрипковим смичком? Має особливість вдягати на виступи капелюха і чуднувато рухатись, граючи. Так, знаєте, хвилясто - зі сторони в сторону, і назад. Якщо споглядати його на концертах - очі відпочивають ;).

Червоний. Ярослав Дем'яненко. Яскравий і незвичайний, харизматичний і цікавий четвертий учасник гурту. Підкорює безмежні перкусійні простори музичного різноманіття. Має пластичне відчуття ритму і гармонії, тому очолює ритм-секцію, відділення тамбуринознавства і шейкерології.

Якщо ви ще не дуже знайомі з музикантами гурту, то зараз маєте нагоду познайомитись з ними ближче. Про своє бачення світу і звуків (і світу звуків) розповіли невдовзі самі «контрабасівці» (пояснення: Б - це Сергій, К - це Контрабас, бо ці пацани як зберуться поодинці, то такі ліниві, що не можуть навіть розділитися на окремих таких собі індивідуумів!):

- Як ви самі визначаєте стиль музики гурту, якщо взагалі визначаєте?

Б.: Не визначаємо.
К.: Хоча, якщо врахувати усю особливість творення музики, то ми схиляємось до більш узагальненого визначення, а саме: акустична музика.

- Із якими кольорами ви асоціюєте себе й інших учасників групи?

Б.: Я - буланий (так називається масть коня світло-коричневого кольору), про інших так одразу й не скажу.
К.: А всі інші, звичайно, асоціюють себе з теплими, навіть гарячими кольорами, особливо, чорний та білий. Ну і звичайно, зелений кактус.

- Чого б в житті ви ніколи не робили чи не зробили б?

К.: Контрабас точно не повісився б, не застрелився і не кинувся б з Ніагарського водоспаду вниз.

- Питання, яке хвилює, думаю, багатьох: чому в групі з такою назвою немає відповідного інструменту, а якщо був, то куди подівся?

Б.: Так, життя - така штука... Всюди парадокси... В мене колись була думка зробити групу, де не було би жодної гітари. Така от фішка - всі з гітарами, а моя група - без. Прикольно? Назвав би її «Гавайські гітари». Давно колись був контрабасист, але поїхав навчатися до Харкова і контрабас із собою прихопив. Та то був зовсім інший склад, зовсім інша історія... точніше, передісторія.

- Якби не «Контрабас», то якому виду дозвілля ви б присвячували вільний час?

Б.: Мабуть, «Гавайським гітарам».
К.: А хтось би обов'язково був би директором заповідника в Уругвайській республіці, хтось би розробляв би нові методики йоги, а хтось би обов'язково винайшов би нову мову для спілкування з нільськими крокодилами.

- Групи чи виконавці, творчість яких вплинула безпосередньо на вашу музичну діяльність?

Б.: Ноту фа-дієз я запозичив, здається, у Бетховена. Все інше - не пам'ятаю. Насправді все, що ми сприймаємо органами чуттів, так чи інакше відкладається в нашій пам'яті: слова, які ми десь прочитали, кольори, які десь побачили, звуки, запахи - все! А потім у якийсь момент котрийсь із спогадів виходить на поверхню і знаходить собі місце в тексті чи в мелодії пісні, чи просто десь у побутовій розмові. Спеціально ж ніхто нічого не запозичує, а те, що з'являється, приходить зазвичай невідомо звідки.
К.: Груп, які так чи інакше мали естетичний вплив на розум учасників Контрабасу, було незлічена кількість.

- Із стереотипу «sex&drugs&rock-n-roll» який компонент є найбільш небезпечним для свідомості?

Б.: Я не маю до всього цього ніякого відношення. Мабуть, найбільш небезпечною є свідомість. Її треба знищувати.

- Ви, як люди з вищою освітою, звичайно чули такого митця, як Лесь Подерев'янський. Процитуйте шось в міру цензурне (можливо, є якісь улюблені твори, п'єси, персонажі чи фрази?)

Б.: Влітку 2006-го я їздив виступати в Гуляйполе на фестиваль «День незалежності з Махном». Все це дійство тривало два дні й проходило на стадіоні. Увечері - рок-концерти, вночі - барди, а вдень свої твори читали письменники: Жадан був, лірник Сашко, багато молодих і маловідомих. Скраю біле стадіона мирно паслися коні, біля коней стояли тачанки - може справжні, може схожі на справжні, але таки тачанки. На одній із тих тачанок і заїхав у центр стадіона Лесь Подерев'янський із наміром прочитати щось вічне і прекрасне. Місцеві жителі дуже обурювалися, та воно й не дивно: там, посеред стадіона, професійна лексика Подерев'янського звучала аж надто зухвало. Врешті ведучий Сергій Архипчук був змушений його перебити: «Лесю, Лесю! Тут до мене підійшов один чоловік - добрий сім'янин, батько трьох дітей - і попросив, аби ти був стриманішим у висловах. На стадіоні багато дітей!» На що Подерев'янський відповів геніальною фразою: «Діти нехай підуть подивляться на тачанки!»

- Які речі є для вас «завжди в ціні»?

Б.: Ну, є певні речі, наприклад пунктуальність і немудакуватість. Ще яблука люблю.
К.: Всі речі, про які забули непунктуальні й мудаки, також є для нас у ціні!

- Ви прихильники жвавого поводження публіки на концертах, чи краще, коли спокійно слухають і пронизуються енергією сидячи/стоячи?

К.: Любимо, коли люди близько до сцени, а як вони поводяться - то їх справа, аби всім було добре. Але коли танцюють, грати все-таки легше.

- Без банального питання «про творчі плани» не обійдеться. Тож, куди, коли і що планує гурт найближчим часом?

Б.: Я найближчим часом планую почистити зуби і лягти спати. Сама розумієш, можливо Аннушка вже розлила масло...
К.: А може вже скоро ми почуємо спів солов'я і всі зрозуміють, що до ранку залишилось лиш кілька годин. Які вже тут плани?!!

Мабуть, досить.

P.S. А ще на другому засіданні гурту «Контрабас» було офіційно затверджено, що площа Конституції (колишня Леніна) та вулиця Леніна віднині перейменовуються на вулицю і площу імені Леннона, Джона! :) Причини такого рішення, сподіваюся, свідомим полтавцям пояснювати не треба!

Автор: Ялина
Фото: Ромко [Suc]
http://www.music.poltava.uaСмотреть все фотоЧитать в архиве по теме 3:
 
Теги
18.12.2007
Фото
13 грудня в КМЦ «Могилянки» було спекотно. Гурт Гуцул Каліпсо знайомив масси зі своїм першим альбомом, а допомагало буковинцям у цій неспростій справі полтавське угрупування Контрабас.
19.01.2006
Интервью
Сьомий день зими ще й досі зоставався третім місяцем осені, мокрий асфальт, незрозумілий настрій, той таки туман… Але щось відрізняло цей вечір від безлічі інших таких же вечорів. Це щось - очікування зустрічі з цікавим сучасним харківським письменником Сергієм Жаданом, а також групами «Контрабас», «Мед» і «Немає часу». Все це дійство мало розпочатись о 18-й годині у клубі «Стелс».
18.06.2005
Новости
На концерте присутствовали четыре группы: «Аделаида», «DaBitt», «ЧеКа» и «Kvadra». Впечатлений просто море! Концерт прошел на «Ура», думаю, присутствующие согласятся. Это была настоящая гранж-вечеринка. Или! Это же был День рождения Бовкуна, ударника «Квадры». Он и был организатором вечеринки.Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua