Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
2
июля
2017
Купить билет
ВДНХ
Вход: 300-5000грн.
19
июля
2017
Купить билет
НСК «Олимпийский»
Вход: 790-2990грн.
2
августа
2017
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 750-2200грн.
Последнее
Панк рок-группа ГАЛЯК презентует новый альбом
23.06.2017 - [новости]ГАЛяК
В эпоху самых смелых экспериментов и смешения стилей музыканты ГАЛЯК соединяют, казалось бы, несовместимые направления: панк, где «стремление играть, главенствует над умением делать это» и такой сложный сплав нот и гармоний как фьюжн
Новий кліп Epolets став блокбастером із погонею та бійками
21.06.2017 - [видео]Epolets
Epolets презентували новий кліп на пісню «Місто спить». В основі сюжету – люди, які вдень працюють на звичайних роботах, а ввечері вириваються на волю. Люди різного статусу, зовнішності та переконань. Єдине, що їх об’єднує – любов до свободи, пошуку пригод, а також татуювання з емблемою Epolets
Двоє українських саунд-продюсерів стали першими ендорсерами Ableton в Україні
13.06.2017 - [новости]Ableton
Статус ендоресра означає, що Данієлян та Романенко будуть обличчям бренду та його популяризаторами в Україні. До того ж не тільки в галузі написання та створення музики, а й у сферах саунд-дизайну для ігор та кіно

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«Рок Січ» таки відбудеться

[ 26.08.2007 ]

Скрипка

* Цього тижня стало відомо, що фестиваль «Рок Січ», який було скасовано у травні цього року, таки відбудеться у Києві на Трухановому острові 15-16 вересня.

Попри те, що минулого року фестиваль «Рок Січ» пройшов дуже вдало, цієї весни Олегу Скрипці і його команді не вдалося провести цей захід. Музикант пов’язує це з так званою політичною кризою.

«Важко було залучити кошти торгівельних марок, які потрібні на підтримку такого фестивалю, а вони були заморожені. Ніхто не знав, що буде... До того ж у суспільстві була якась агресія, яка заважала про щось домовлятися. Однак тепер, хоча незабаром відбудуться вибори, а криза все ще триває, та ми всі вже звикли до неї, і люди розуміють, що треба якось жити, якось працювати і влаштовувати мистецькі заходи.»

Олег Скрипка переконаний, що культура так само пов’язана з політикою, як і економіка. І хоча музикант виступав на Майдані під час «помаранчевої революції», він є переконаним прихильником того, щоб мистецтво відокремити від боротьби за владу. А тому він спростовує чутки про те, що «Рок Січ» відбудеться в контексті майбутніх виборів із залученням коштів політичних сил. До подібної заангажованості українських рок-музикантів Скрипка ставиться неоднозначно:

«Який негатив у цьому для незаангажованої рок-сцени? Протягом останніх двох-трьох років вона просто зникла в нашій країні. Я маю на увазі, в тому сенсі, коли люди приходять на концерт і купують квитки на виступ улюбленого гурту. Це може бути через те, що забагато відбувається політичних концертів, на яких групу можна послухати безкоштовно.»

Останнім часом українські гурти виступають переважно на політичних заходах або святах міст. Інших приводів, за словами Скрипки, практично не існує. Музикант вважає, що, з одного боку, тут спрацьовує «комуністичний» принцип безкоштовного долучення людей до мистецтва, а з іншого – відбувається «знецінювання артиста». Адже на масових «солянках» музиканти не можуть виступити з повноцінною програмою, і це викривлює їхній репертуар. Такий невтішний стан українського мистецтва Скрипка пояснює хворобою суспільства, яке «перетворює культуру на попсу»:

«Чому в нас немає якісної музики? Я думаю, цьому є дві причини. Чим дешевше продавати продукцію, тим більше грошей можна заробити. Меньше вкладаєш - більше береш. Друга причина – вплив іноземних мас-медіа, які не хочуть, щоб у нас виник самостійний ринок. Навіщо українським музикантам заробляти гроші, якщо ці гроші можна вивезти за кордон - не має значення, хто це робитиме: Кіркоров чи Джордж Майкл.»

Хто платить, той і замовляє музику, веде далі Скрипка. А в Україні, на його переконання, гроші мають некультурне походження. У цьому й полягає проблема, зазначає музикант:

«На початку 90-их гроші були зароблені дуже швидко і дуже шалено, і вони не мають ані інтелекту, ані духовності. І тепер ці гроші диктують культурний рівень того, що з’являється в комерційному плані».

Скрипка вважає, що станом української культри має перейматися держава:

«Чи цим мусить займатися чи міністерство культури, чи СБУ? Нині немає жодного, так би мовити, «ГОСТу» на культуру. Натомість рівень культури необхідно підтримувати. Так само, як в Європі заборонено продавати продукти зі зміненими генами, такий же закон треба ухвалити щодо музичної продукції. Люди хворіють не тільки від неякісного харчування. Живлячись поганою культурною продукцією, ми псуємося ще більше. Нація хворіє, й хвороба ця може привести до зникнення нації.»

У такому стані, на думку Скрипки, в артиста є два шляхи: або культурне самогубство, або творчий цинізм, тобто «сам буду культурним, а для інших робитиму попсу». Олег, використовуючи свій авторитет, вирішив піти третім шляхом, створивши власний культурний простір:

«Сьогодні здається, що рок-музики нібито взагалі не існує. Але в мене вдома гори такої музики. В один момент я сам собі сказав: треба зробити так, щоб хтось це почув і побачив, наскільки все це професійно і цікаво.»

Заради цього Скрипка й організовує фестиваль «Рок Січ» і докладає зусиль, аби 15 вересня це музичне свято таки відбулося. Крім того, восени цього року на прихильників гурту чекає ще два сюрпризи від «ВВ»: компакт-диск гурту з минулорічним «живим» виступом на «Рок Січі» та вінілова платівка з альбомом «Були деньки».

Олександр Павлов [www.dw-world.de]

* Бонус: радіо-версія інтерв'ю

Читать в архиве по теме 1:
 
Теги
15.03.2011
Анонс
16 березня у київському «Крістал Холі» відбудеться великий сольний концерт Олега Скрипки та Джаз-бенду «Забава», на якому буде презентовано новий альбом співака під назвою «Жоржина». Відвідувачі шоу зможуть першими придбати спеціальне видання компакт-дискувверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua