Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
2
июля
2017
Купить билет
ВДНХ
Вход: 300-5000грн.
19
июля
2017
Купить билет
НСК «Олимпийский»
Вход: 790-2990грн.
2
августа
2017
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 750-2200грн.
Последнее
Панк рок-группа ГАЛЯК презентует новый альбом
23.06.2017 - [новости]ГАЛяК
В эпоху самых смелых экспериментов и смешения стилей музыканты ГАЛЯК соединяют, казалось бы, несовместимые направления: панк, где «стремление играть, главенствует над умением делать это» и такой сложный сплав нот и гармоний как фьюжн
Новий кліп Epolets став блокбастером із погонею та бійками
21.06.2017 - [видео]Epolets
Epolets презентували новий кліп на пісню «Місто спить». В основі сюжету – люди, які вдень працюють на звичайних роботах, а ввечері вириваються на волю. Люди різного статусу, зовнішності та переконань. Єдине, що їх об’єднує – любов до свободи, пошуку пригод, а також татуювання з емблемою Epolets
Двоє українських саунд-продюсерів стали першими ендорсерами Ableton в Україні
13.06.2017 - [новости]Ableton
Статус ендоресра означає, що Данієлян та Романенко будуть обличчям бренду та його популяризаторами в Україні. До того ж не тільки в галузі написання та створення музики, а й у сферах саунд-дизайну для ігор та кіно

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Андрій Середа з «Кому вниз»: про спів німецькою і німецький «гітарний драйв»

[ 13.09.2007 ]

Кому вниз

Шанувальники українського гурту «Кому вниз» вже дуже довго чекають на появу нового альбому. Адже останній диск цього гурту побачив світ вісім років тому.

У розмові з «Німецькою хвилею» лідер «Кому вниз» Андрій Середа запевнив, що нині музиканти працюють над новинкою, але й повідомив, що вже незабаром вийде компакт-сингл, серед пісень якого є одна пісня німецькою мовою. Йдеться про власну версію відомого німецького хіта «Irgendwie, Irgendwo, Irgendwann».

«Ця пісня була популярна в Німеччині у 80-ті роки у виконанні співачки Нени. Те, що ми вирішили її заспівати було своєрідним кроком ввічливості до країни, яку ми нерідко відвідуємо».

– каже Андрій Середа, котрий вже декілька разів брав у Лейпцигу участь у фестивалі Wave-Gotik-Treffen. Далі музикант зазначає:

«Мені самому подобається, коли іноземні співаки, приїжджаючи до нас, намагаються співати українською мовою. Утім, у цьому випадку до всього додалося ще й побажання нашого німецького продюсера, який є українцем, живе в Німеччині».

Спів іноземною і «існування на сцені»

Взагалі спів іноземними мовами Андрій Середа вважає для себе одним з методів театральної діяльності, «існуванням на сцені»:

«Коли я співаю англійською і німецькою мовами, то не задумуюсь над кожним словом. Відчуття виникає таке, ніби ти дивишся на себе зі сторони. Ти це не переживаєш, а скоріше усвідомлюєш».

«Мені подобається мелодика німецької мови», - розповідає Середа, водночас зауважуючи, що це ще зовсім не означає, що він нею володіє:

«Я знаю буквально декілька фраз пов’язаних з пивом, з побажанням щастя і подякою за зустріч. Головне, щоб це було сказано з найменшим іноземним акцентом, тоді це буде приємно і для німців. Я достатньо болісно и тендітно відношусь до власної мови, щоб, боронь Боже, неврівноважено і поверхово відноситися до мови тих людей, серед яких перебуваю. Тому мені ліпше взагалі не говорити, аніж говорити з акцентом».

«Крафтверк» і «Кому вниз»

Утім, з Німеччиною лідера «Кому вниз» пов’язує тільки мовна приязнь. Пригадаємо, що спочатку, у 80-их роках імідж гурту мав дещо авторитарне, – музиканти були одягнені в строгі чорні фраки і білі сорочки; замість метеликів під комірцями пристьобували тевтонські хрести, а на ноги взували чорні «ботфорти». Виникало враження, що таким чином, музиканти у свій спосіб інтерпретують імідж німецького електронного проекту «Крафтверк», ознакою якого, у певні часи були, чорні піджаки, чорні або червоні сорочки з краватками, стилізовані під авторитарну естетику німецької моди 30-их–40-их. Утім, Андрій Середа каже:

«З творчістю німецького гурту «Крафтверк» ми познайомились набагато пізніше. А у своєму стилі ми використовували локальні кольори – чорний і білий. Це кольори, котрі не потребують пояснень, кольори, котрі не дозволяють тобі фантазувати на різні теми. З іншого боку, суцільне чорне – це сублімація всіх кольорів. Тобто я думаю, що в одному кольорі ми увібрали всю веселку. А от авторитарність – це для нас позиція, тому що, чого не вистачає в нашому і повсякденному житті, так це обов’язків. Власне в цьому полягає наше розуміння авторитарності».

Загалом же Середа переконаний, що авторитарність, яка не тільки проглядається в іміджі «Кому вниз», але й в саунді команди, споріднює звучання його гурту зі звучанням багатьох німецьких команд:

«І єдине, чому я можу заздрити подібним командам в Німеччині, те що в них було зарождено такий драйововий гітарний стиль, дуже локальний і потужний. Він не передбачає фантазії. Це теж саме, коли ти відповідаєш за кожне своє слово під час виступів. Щоб людина не думала, що він хотів це сказати, це або можливо те. Власно німецький драйв є символом того, що ти подумав і сказав. Тут вже немає ніяких суджень. Ти повністю відповідаєш за свій крок. Оце власно заздрість перед тим, що німці знайшли у гітарній музиці».

До нового альбому «Кому вниз» має увійти й пісня «Серед тіней» іншої київської команди «Вій», який «Кому вниз» спеціально записали для трибьют-альбому «Вія». За словами Андрія, у цій речі він дуже вдало перетворив образи вієвських пиратів на образи хрестоносців.

Коли, власне, вийде новий альбом «Кому вниз»? «Не знаю», каже Андрій Середа, висловлюючи водночас сподівання, що це станеться до двадцятиріччя гурту в лютому наступного року.

Олександр Павлов [Deutsche Welle]

Читать в архиве по теме 46:
 
Новости
Теги
20.04.2017
Фото
Зібрані кошти дозволяють зменшити дистанцію до потрібної Сергієві Степаненку операції. Але боротьба не закінчена — про приємні та азартні можливості допомогти незабаром буде оголошено на сторінці Кому Вниз
14.12.2016
Новости
До нашого наступного альбому "Verity" увійде «Ліра» кавер-версія пісні однієї з найстарших та значущих українських груп КОМУ ВНИЗ. У нас не було планів продемонструвати її до виходу альбому, але нещодавно ми дізналися про те, що бас-гитарист КОМУ ВНИЗ Сергій Степаненко потребує термінової допомоги
09.12.2016
Новости
Брати й Сестри! Не те, що заморилися чекати на праведні закони, але людське життя красивіше. Вирішили відкрити рахунок зі збору грошей задля збереження життя — благодатної операції нашому Сергію — басисту, адміну, ідеологу, та й взагалі праведному лицарю. Бо п’ятирічний строк гемодіалізу ламає вже тіло вщент
10.05.2016
Фото
Після звичних Прокидань на фестивалі Флюгери Львова у дворику ратуші із оптимістичними та танцювальними командами Мертвий Півень, Гич Оркестр, ТНМК — організатори події МО Дзига подарували львів’янам виступ готичних та дорослих КОМУ ВНИЗ
26.04.2016
Фото
Гурт Сокира Перуна відсвяткували своє вісімнадцятиріччя великим концертом. LINE UP: Сокира Перуна, КОМУ ВНИЗ, Січгарт, МОЛОТХ, Голос Крові, Boris Бритва. Фотозвіт та бонусні відео· · · · ·
· · · · ·

вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua