Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
18
ноября
2017
Купить билет
клуб «Stereo Plaza»
Вход: грн.
21
декабря
2017
Купить билет
МЦКМ
Вход: 350-1950грн.
Последнее
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом
Replays by Miss Key #1
10.11.2017 - [новости]Miss Key
После многих лет увлечения метал-музыкой, пианистка и композитор Катерина Губанова начала свой сольный фортепианный проект Miss Key

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«Вію» сподобалися «Очі відьми»

[ 14.10.2007 ]

Вій

«Очі відьми - пісні групи «Вій» у виконанні українських музикантів» - альбом з такою назвою, присвячений творчості легендарного київського рок-гурту «Вій», нещодавно побачив світ.

Це перший подібний проект в Україні. Диск вийде на лейблі Vesna Music, а ідея належить лідерові «Вія» Дмитру Доброму-Вечору.

«Ми подумали, що в нас є дуже багато добрих пісень і що було б непогано, якби їх заспівав хтось інший. І ми кинули в інтернеті заклик. Хто відгукнувся, той і записав.»

Праця над цим альбомом почалася приблизно три роки тому. Заклик, про який згадує Дмитро Добрий-Вечір, з’явився тоді на інтернет-сайті «Вія». Ішлося про те, що всі музиканти, котрим до вподоби творчість рок-гурту, можуть у власних інтерпретаціях заспівати ті пісні, які найбільше приходяться їм до смаку. Демо-версії надсилали Дмитрові Доброму-Вечору і його менеджерові Сергію Літтлу, котрі й визначали, які композиції увійдуть до альбому. Згадує Сергій Літтл:

«У цьому проекті Діма виступив не лише як автор і композитор творів, але й як продюсер. Більшість пісень надійшли в трьох-чотирьох варіантах, і з них він відбирав ті, що найвдаліше вписалися в загальну концепцію. Дмитро вже мав приблизне уявлення, як повинен звучати диск».

Диск відкривають «Очі відьми» у виконанні групи «Ворождень», а завершується він тією ж піснею в інтерпретації «Піккардійської терції». Обидві версії настільки вразили Дмитра Доброго-Вечора, що той вирішив видати обидва варіанти цієї пісні. Звідси також і назва альбому.

«Диск мав бути еклектичним за напрямками, в яких працюють виконавці. Я хотів, щоб там був і народний хор, і якась джазова інтерпретація, і метал, і панкова, і пост-панкова, і готична музика тощо. Я розумію, що в кожного виконавця або співака є власний стиль і творчий напрямок. Хтось грає хеві-метал, хтось готику, хтось бардівські пісні. І тому умова була така: виконання пісень не мало бути схожим на наше. Але головне - повинна залишитися мелодія, текст і якась гармонія. Так і вийшло. Бо передостанніми співають «Кому вниз», а після них іде «Піккардійська терція». За напрямком це дуже різна музика, але за концепцією це виглядає дуже добре.»

Усі виконавці, які записали якусь із пісень «Вія», дістали дозвіл Дмитра Доброго-Вечора виконувати її на своїх концертах, а також використовувати у власних альбомах. Як розповів Сергій Літтл, вихід альбому «Очі відьми» - пісні групи Вій у виконанні українських музикантів» планується відсвяткувати концертами в багатьох містах України:

«В альбомі записані команди з усієї України - з Івано-Франківська, Києва, Львова, Полтави, Рівного та інших міст. Оскільки на наш заклик взяти участь у цьому проекті відгукнулися групи з різних регіонів України, то ми плануємо провести презентації чи концерти на підтримку диска у Львові, Івано-Франківську та Києві. В цих регіональних акціях візьмуть участь групи, що буди задіяні у створенні альбому.»

Так, зокрема 17 листопада, відбудеться концерт у луцькому пивному клубі «Майдан», за участю гуртів «Вій», «Ворождень» і «Больно Далєко» із Лесею Рой. Під час цієї акції буде розіграно 10 дисків з «Очима відьми».

Олександр Павлов [ Deutsche Welle ]

* Слухайте аудіо-версію

Читать в архиве по теме 58:
 
Новости
Теги
25.12.2016
Новости
Напередодні Різдва Kozak System дали друге дихання треку кінця 1980-х років: «Різдвяна балада» була створена гуртом «Банита Байда», а згодом виконувалася колишнім учасником «Банити», автором музики Дмитром Добрим-Вечором разом з його власною групою «Вій»
17.10.2012
Фото
На Михайлівській площі в Києві відбувся рок-концерт з нагоди 70-річчя створення Української повстанської армії та Покрови Богородиці. Підбірка фото з виступу Вій, Орест Лютий, Павло Нечитайло та Кому Вниз
18.07.2012
Даже по меркам киевской музыкальной сцены двадцатилетней давности, более чем богатой на таланты, «Вій» всегда занимал особенное место. «Kolysanka Dla Lalkowych Niemowlat» - это сборник, составленный из двух последних по времени альбомов группы, «Хата скраю села» и «Йшов я небом», самим Дмитром Добрый-Вечир специально для польского рынка
30.03.2011
Фото
Раптово повалив сніг. На такий зазвичай кажуть «лапатий». Швидше, швидше через темний безлюдний парк на звуки, на світло і в тепло. Так неочікувано зима війнула останніми холодами, так Полтава зустріла гурт «Вій», який нарешті завітав до нашого міста (якраз в розгарідовгого 3-місячного концертного туру) з виступом, що відбувся у рок-кафе «Villa Крокодила»
26.02.2011
Фото
Що спільного у Вія з Doors, що зривають шифер з моєї козацької макітри чи то чуба? А що спільного в танку вогню індіанців і купальському багатті моїх пращурів? Що спільного у ритуалі входження на стезю війни захисників своєї землі, дітей нового континенту й висвяченням ножів гайдамаків Холодного Яру та чорним прапором уже наших дідів із гаслом «Волю Україні або смерть»? Це дух. Його якість. І байдуже, чи то музика, чи скульптура, література чи театр – тільки дух робить ці твори Мистецтвом!
А «Вію» уже 20 років! Вітаємо воїнів і войовниць із ювілеєм!Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua