Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Арт-терапія на полтавську владу не діє

[ 24.09.2008 ]

Арт-терапія

Про наближення муніципальних свят свідчать пожвавлення робіт двірників, які заздалегідь активно розфарбовують навколишні лавки та бордюри. Цього року  місцева влада Полтави готувалась до 1109 дня міста. Хоча дата не є ювілейною, полтавчанам урочистостей уникнути не вдалось. Своє чергове день народження Полтава відмітила 23 вересня 2008 року, та святкування розпочались за тиждень до того.

Найцікавіший  та найбільш насичений день мистецькими подіями припав на 21 вересня. Саме тоді відбувся фестиваль сучасного мистецтва під соціальною назвою «Арт-терапія». Організаторами заходу виступили засновники Першого всеукраїнського фестивалю сучасного мистецтва «Артерія», які відгукнулись на прохання місцевої влади допомогти провести у Полтаві творчий день. На альтруїстичних засадах, майже без жодних фінансових дотацій, організаторам вдалось представити численну кількість робіт із різних сфер сучасного українського мистецтва. Алеї парку Перемоги рясніли фотографіями, авангардними скульптурами, нетрадиційними живописними картинами, настінними аерозольними графіті.

Друга частина дня була присвячена виключно музиці. О 17.00 розпочався заздалегідь запланований концерт українських рок гуртів. Для наганяння апетиту у публіки спочатку слово чи пак пісню взяли молоді бенди такі, як «Action» з Кременчуга, полтавські гурти «Гречка» та «Модне кохання». Далі свято ставало все більш запальним, під бурхливі аплодисменти публіки ведучий по черзі запрошував  до виступу більш відомі команди «Новое поколение» та «Контрабас». Все йшло як по маслу - співаки співали, гості танцювали. У 19:45 вечірка була вже у розпалі. Люди чекали на десерт - за программою далі мали  виступати гурти  «Бадрич» (Київ), «Фрион» (Полтава), та«Майор Пронін» (Полтава). Як оголошував ведучий зі сцени, попереду було ще 2 години шалених танців, адже концерт згідно владних санкцій, повинен був тривати до 22.00.

Та за кулісами святкова атмосфера враз змінилась. Міська адміністрація зателефонувала до організаторів дійства і наказала припинити «гульки». Причини такого рішення ніхто не спромігся пояснити, мовляв, - «ми так вирішили і крапка». Гурти-хед лайнери засмутились, та не здавались.

Концерт продовжувався так ніби нічого не відбувається, публіка ні про що не здогадувалась. На сцену вийшов київський «Бадрич», пролунали запальні прадавні пісні у сучасній обробці. Першу пісню «На війну» публіка просто проковтнула, далі була наступна - «Журба», та ніхто не журився. Під іронічні слова про грішних царів на нашій землі, про заклики до страшного суду усі  ритмічно «гопцали» Раптом співаків обірвали на півслові. Усі мікрофони окрім одного враз вимкнули. Ведучий тужливим голосом повідомив, що концерт закінчено. Люди без жодних апеляцій повернулись і пішли, так ніби це для них зовсім звичайна ситуація.

Як виявилось пізніше з кулуарних розмов, з появою гурту «Бадрич» на сцені, дзвінки від місцевої влади не вщухли, а лише активізувались. Це продовжувалось доти, доки не були прийняті кардинальні міри – концерт припинили. А ще з’ясувалось, що полтавська влада полюбляє застосовувати свою беззаперечну силу без жодних пояснень тоді, коли місцевим жителям весело. Тамтешні державні мужі не вперше одним змахом своєї чарівної владної палочки закривали рота, в прямому сенсі цього слова, учасникам гри на сцені. Так і доводиться полтавчанам веселитись доти доки їм це дозволяє місцева адміністрація, винятків не може бути навіть на 1109 річницю міста.

текст: Маркович Софія
фото: Колесник Володимир
(c) rock.kiev.ua


вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua