Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Гуцульщині потрібні війна і Кустуріца?

[ 26.12.2008 ]

Гуцульська музика

Оголена емоція, шаленство, фантастична енергетика – ці означення тільки частинка того, що відбувається під час гри гуцульських музик. Чому ж гуцульська музика не стала такою популярною і модною в Європі, як, скажімо, балканська? Що чи хто міг би це виправити? Чи є шанси? «ГК» запитував у відомих музикантів і продюсерів.Коли слухаєш гуцульських музик, гуцульську мелодію, ніщо не здатне затьмарити втіху, окрім хіба жалю через неможливість цю втіху розділити. Ну чому це тільки я зараз чую? Як таку музику можна не помічати? Он балканські мелодії підкорили увесь світ... Оголена емоція, шаленство, фантастична енергетика – ці означення тільки частинка того, що відбувається під час гри гуцульських музик. Чому ж гуцульська музика не стала такою популярною і модною в Європі, як, скажімо, балканська? Що чи хто міг би це виправити? Чи є шанси? «ГК» запитував музикантів і продюсерів.

Зорян Безкоровайний,
музикант, «Неймлесс»

Думаю, для Європи Україна й далі залишається чимось задалеким і нереальним, територією за залізною завісою. Крім того, в самій Україні є велика криза самоідентифікації й об'єктивної оцінки наших культурних надбань. Скажімо, рідко коли українці ображаються чи заперечують, якщо європейці називають їх "русскімі". Тому-то, думаю, причини неуспіху гуцульського фольклору у Європі схожі на причини неуспіху у Європі балалайки і російських хороводів, а саме: європейці мають стереотип, що українська народна музика така ж примітивна, як і штучний російський фольклор.

Володимир Петров,
головний редактор сайту Відеоньюз

В Україні, на жаль, нема геніального режисера, визнаного в Голівуді і в Європі, який би ставив саундтреками до своїх фільмів геніальну українську музику. Весь продукт, в тому числі і музичний, продається через екрани кінотеатрів і телевізорів. Кустуріца є, а Кустуренка поки що немає.

Андрій Меренко,
музикант, ZSUF

Я вважаю, що балканську музику так популяризував Емір Куструріца... Жив би Довженко сьогодні, то все, можливо, було б інакше.
Окрім того, багато саунд-продюсерів та ді-джеїв просувало балканщину у клубах Європи в якості танцювальної музики, ну, брали кілька автентичних лупів, накручували на простий «умц-умц»-ритм і отримували «не техно», «не транс», «не Хаус», а щось зовсім інше, бо все попереднє всіх вже дістало. Місце, час, люди – все це збіглося до купки.

Павло Нечитайло,
музикант, «Пропала Грамота»

В гуцульської музики не було таких популяризаторів, як Бреговіч та Кустуріца. Балканські оркестри дуже поширені, у них надзвичайно висока конкуренція та щільність. Гуцульських капел не так багато, і вони почасти змаргіналізовані. З ходу я можу пригадати не більше кількох назв, які постійно на слуху: капела Романа Кумлика, Тафійчуки, Гудаки, Петровичі. Кількість породжує якість та конкуренцію, на жаль, з кількістю виконавців у гуцульській музиці є проблеми. Потрібні талановиті режисери, мультиплікатори, айтішніки, які би створювали максимально дієвий мерчайдазинг для просування гуцульської музики. Треба вчитися це продавати.

Бінгі,
ді-джей

Балканська музика стала популярною через: емігрантів з Балкан у країнах Західної Європи, які принесли свою культуру з собою; через військовий конфлікт у Югославії, який кілька років поспіль показували у новинах; внаслідок перших двох причин – фільми Кустуріци з прекрасною музикою стали популярними. А з гуцулами такого не було: про них знає набагато менше людей у світі, і тому вони популярні локально. На популярність балканської музики побічно працювали: кіноіндустрія і новини всього світу, а на популярність гуцульської – Руслана тільки задницю показувала.

Сергій Литвинюк,
продюсер

Я думаю, що гуцульська музика тільки зачинає набирати популярність в Європі і в світі. Балканська музика теж не відразу стала популярною. Інтерес до неї прийшов теж не відразу: це, як не дивно, війна на Балканах і - яскраві представники цієї музики опинилися в Європі і в Америці, популяризувавши свою творчість. Притому ця музика стала цікава саме світовій спільноті, а не діаспорі. Гуцульська музика, на мій погляд, нічим не гірша від балканської. Тому причини тут не в самій музиці, а в її пропаганді серед світової спільноти. Просто в світі вона ще мало відома. Перші ластівки – “Перкалаба” і деякі інші команди – вже роблять свою справу, але все ще попереду. «Вся справа в піарі» – як в тому анекдоті...

Ольга Михайлюк,
виконавчий директор фестивалю «Артполе»
Так склалося географічно. А ще - історично: були воєнні дії і увага зосередилася на Балканах. Але найголовніше, що вчасно з’явилися ті, хто міг цю музику правильно донести до європейців. Я кажу про Бреговича чи про Кустуріцу. Тобто один-єдиний геніальний режисер чи продюсер може зробити так, що нікому не відома музика в момент захопить весь наш глобалізований світ.
Але, ясно, що популярність балканської музики зумовлена ще й її особливими рисами – енергійністю, зворушливістю. Такі мелодії зрозумілі й близькі: можна танцювати, можна сумувати за розбитим коханням... Гуцульська музика не така однозначна. В ній є таємниця. Часом вона звучить абсолютно сюрреалістично, в неї занурюєшся і потрапляєш в потойбіччя. Може, Європа ще не готова до такого заглиблення, а може, просто не знайшлося ще настільки просунутого продюсера.

Ірина Горбань,
менеджер, «Дахабраха»
Думаю, гуцульська музика не досить популярна і у нас в Україні. Навряд чи хтось знає багато виконавців гуцульської музики в її живій традиції, та і не було таких популяризаторів, як Брегович та Кустуріца. Втім, як показують приклади деяких українських гуртів («Перкалаба», «Гудаки»), які використовують гуцульські мотиви у своїй творчості, ця музика користується неабияким попитом у Європі, так що, можливо, все попереду.

Галицький кореспондент
№50, 25.12.2008


Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua