Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Легендарні альбоми: Тотальний стьоб, або естетика «антигероїв»

[ 11.01.2009 ]

Чи існують в українській дискографії альбоми, які кардинальним чином вплинули на розвиток вітчизняної рок-сцени, стали своєрідними артефактами, «лакмусовими папірцями», за якими можна безпомилково оцінити самобутність і самодостатність найсуперечливішого з жанрів?

Безумовно існують. І продовжують впливати на формування стилістики багатьох молодих формацій. Щодо глобальних інспірацій усієї – зокрема- української рок-музики, тут вирішальний вплив спричинили загальновідомі західні групи-явища. Згадайте хоча б альбом «Клуб одиноких сердець сержанта Пеппера» Бітлз, або фантастичний концептуальний диск «Темна сторона місяця» Пінк Флойду... Як і багато інших, ці роботи мали колосальний вплив на світову культуру, оскільки були революційними для свого часу і суттєво змінили обличчя музики. Ці роботи були змістовно-знаковими, адже мали найвищу концентрацію «меседжів», адресованих Часу, Поколінню і, як виявилося, усьому людству. Щодо наших вітчизняних реалій, вперше українська рок-сцена стала масово-популярною у другій половині 80-х. Особливо-після тріумфальної ходи, а точніше-лауреатських концертів «Червоної Рути». На Олімпі глядацьких симпатій опинилися «Брати Гадюкіни», Віка Врадій, «В.В.», «Зимовий сад» та інші.

Епохальний час суспільних змін на хвилі національного відродження не міг не дати країні нових героїв та революційних альбомів-символів змін, які згодом стали класикою жанру. Наприкінці першої декади 21 століття добре видно, які з них витримали іспит часом. Саме вони перевидаються знову і знову, а відтак продовжують впливати на музичну реальність.

Тотальний стьоб, або естетика «антигероїв»

Всьо чоткоГаряча, щойно зі студії, потрапила мені до рук касетка «Братів Гадюкіних» з першим альбомом «Всьо чотко». Кому б з друзів її не ставив, першим їхнім бажанням було її переписати. Це був 1989 рік-в країні розпочиналася «гадюкіноманія». Важко сказати якими саме накладами розійшовся цей альбом країною – сотнями тисяч чи мільйонами. Головне інше: альбом являв собою портрет епохи змін крізь призму неповторного гумору й сарказму. Саме тому «Всьо чотко» - у категорії «класика жанру».

Станом на 1988 рік однією з найпопулярніших була пісня «Воплів Відоплясова» під назвою «Танці». Однойменний касетний альбом у 1989-му видала київська студія «Фонограф». Касетка вже містила головні «вевешні» хіти: «Політ-рок», «Гей, любо», «Були деньки», «Товариш майор», «Полонина», «Махатма». У 1991-му на диску вийшов альбом «Або-або», записаний на фестивалі у Франції на побутову касету, який містив ще одну порцію вічнозелених «хітів-зв’язок», «Червоні коні», «Я підійду», «Веселковий твіст». З точки зору драйву, експресії та свіжих ідей там було все, чим «В.В.» славиться дотепер. Звісно, що у неконтрольований спосіб ті записи активно поширювалися країною і розпочалася справжня «вевеманія». МузікаАле, зважаючи на те , що ранні альбоми «В.В.» мали незадовільну якість запису, вигляд еталонної роботи групи має альбом 97-го року «Музіка» з безперечними хітами «Весна», «Музіка», «Гармонія», «Глибина», «Горіла сосна»та інші.

Був час, коли «Гадюкіних» сприймали як відповідь Львова на панківську експансію «В.В.». Музично «Гадюкіни» являли собою надзвичайну суміш блюзу, року і гуцульського фольку. Але якщо Олег Скрипка експлуатував суржик київських передмість і виглядав як типовий люмпен-розбишака, то Сергій Кузьмінський випромінював образ такого собі поміркованого «рогуля». Обидва вивели на сцену «антигероя», а насправді-хлопця з народу, який є не поганим і не хорошим, а таким як є-самим собою. Обидва перетворили вуличний сленг і брутальність на естетику тотального стьобу, чим і відрізнявся андеґраунд-літературний і музичний-тієї бурхливої епохи.

Наша автентична «панк-королева» Віка Врадій, яка отримала у 1988 гран-прі міжнародного фестивалю «Міс-Рок», легалізувала на сцені образ петеушниці, але з доволі широким спектром ідей і емоцій. Активна співпраця з басистом і аранжувальником Володимиром Бебешком призвела до появи трьох студійних альбомів, але найбільш знаковим слід вважати дебютний реліз «По цимбалах». Адже головні її хіти-це «Тинди-ринди», «Український рок-н-рол», «Шахтарське бугі», «Не треба, Стьопа», «Мамо, але я дурна», «Ганьба».

О.Є.

Олександр Євтушенко
© Киевский Рок-клуб

Читать в архиве по теме 4:
 
Теги
15.02.2009
Раритет
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина п'ята, остання.
05.02.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина четверта.
26.01.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина третя.
18.01.2009
Раритет
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина друга.вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua