Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Життєвий процес під назвою «Перкалаба»

[ 19.06.2009 ]

Перкалаба

Новий альбом «!Чидро» івано-франківського гурту «Перкалаба» здивував не тільки його відданих фанатів, але й взагалі багатьох шанувальників української музики. «Перкалаба» звучить західніше й лагідніше.

Якщо попередні диски «Перкалаби» складали суміш гуцульських ритмів з гірського весілля помножену на анархізм панку та енергійність заокеанської музики «ска», то нинішній доробок віддає дуже чепурним аранжуванням, звучання команди трансформувалося з гуцульсько-селянського до західно-урбаністичного, делікатнішого. Це так, нібито гуцульського вуйка переселили до Лондона, і він, скинувши різнобарвні строкаті етнічні шати, перетворився на антиглобаліста, який щільно «тусує» з молодим племінником в районі неформалів Кемден-таун у шинках для середнього класу. 

То змінилися чи ні?

Директор «Перкалаби» Олег Гнатів упевнений, що такі зміни в саунді «Перкалаби» цілком закономірні: «Цю музику ми почали робити, коли в нас почалися регулярні репетиції. До цього ми приходили в студію, відігравали програму, як на концерті, та йшли».

А ось вокаліст і фронтмен «Перкалаби» Андрій Федотов, або просто Федот, вважає, що суттєвих змін музика «Перкалаби» у новому альбомі не зазнала: «Якщо прислухатися уважно, однозначно можна почути вухо або руку нашого саундінженера. Ми робимо те, що ми робимо. Ми завжди так грали. Може бути, що у людей змінилося ставлення до нашої музики. За цей час борода виросла. Діти підросли. В учасників гурту вже ціла купа дітей. Життя на місці не стоїть, рухається. Зрештою ми прийшли до того, що це процес, у якому ми живемо. І цей процес називається «Перкалабою». Він їде-їде, і їде класно».

Європа кличе знову й знову

До речі над чудовим перетворенням саунду «Перкалаби» саундінженер гурту працював якихось два-три дні . Тому що хлопці терміново вирушили в свій черговий тур Європою. Вони взагалі дуже багато виступають за кордоном. За останні роки два вже чотири рази приїздили до Німеччини. Не виключено, що щільна творча взаємодія із Західною Європою вплинула й на саунд гурту.

Треба зауважити, що Європа відповідає гурту взаємною любов‘ю. Його слухають і панки, і зрілі жінки, від яких «пахне мільйонами», і маленькі діти, і енергійні старенькі пані, каже Олег Гнатів: «Перкалаба» –дуже позитивний гурт. На Заході це спрацьовує на сто відсотків. Крім того, ми дуже ввічливі, акуратні і старанні. До своєї роботи ставимося дуже професійно, і промоутори залишаються нами дуже задоволеними. Ми чули, що деякі гурти дозволяють собі грубіянити, вередувати. Ми ж ніколи не гнемо пальці».

На думку учасників «Перкалаби», успіх гастролей чимало залежить від єдності та гармонійності, яка панує в колективі. Хоча Європою «Перкалаба» пересувається на власному мінібусі, зазначає вокаліст Федот: «Нас дев‘ять мужиків їздимо тижнями або навіть місяцями у замкнутому просторі і виживаємо взагалі без сварок. Хоча всі абсолютно різні».

 «Перкалаба» не п'є, але курйози трапляються

А Олег Гнатів наголошує на тверезому способі життя музикантів під час турне: «Ніхто не губиться, не напивається. Ми в турах не п'ємо. Це у нас закон - перед концертами - ані граму. Люди дивуються - як це? «Перкалаба» не п'є, не виходить на сцену п'яною? Цього не може бути! І так палить!»

Але попри тверезий спосіб життя від екстремальних ситуацій ніхто не застрахований. Ось, що трапилося під час останнього туру до Німеччини. «У нас захворів музикант, після першого чи другого концерту. Решту гастролей він відіграв сидячи. Він отруївся і це вплинуло на вестибулярний апарат. Після туру він відразу зліг в лікарню, відлежав два тижні під крапельницею, а після цього поїхав на гастролі до Києва», - розповідає Олег Гнатів. До речі, до нового альбому «Перкалаби» увійшла й пісня німецькою мовою під назвою Waltz.

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Леся Юрченко
Deutsche Welle

Аудіофайли до теми:
Враження Перкалаби (Олег Гнатів) від Німеччини
Перкалаба (Олег Гнатів) ділиться секретами успіху

Читать в архиве по теме 16:
 
Новости
Теги
07.03.2013
Видео
Новий кліп Оркестру Радості та Щастя «Perkalaba» знято на пісню німецькою режисером з Іспанії
04.12.2011
Фото
Для свого столичного концерту колектив обрав клуб Sullivan Room Kiev. Зайнявши танцпол фани гурту з самого початку виступу почали танцювати під енергійні гуцульські мотиви і не зупинялись доки Перкалаба залишалась на сцені
18.11.2011
Анонс
Зустріти перший день зими з Оркестром Радості і Щастя ПЕРКАЛАБА, фірмовим настроєм Балканфесту, під гучну прем’єру, сюрпризи і дуети свіжого альбому «Дідо» збирає 1 грудня «Sullivan Room Kiev»
20.05.2011
Новости
3 червня в день триб’ют-концерту «Братів Гадюкіних» буде представлено альбом «Мовленнєк» - проекту «Ті, Хто Відают», який було створено в 2008 році фронтменом «Братвів Гадюкіних» Сергієм Кузьмінським та продюсером групи «Перкалаба» - «Мохом» Олегом Гнатівим
02.02.2010
Новости
Сьогодні Перкалаба оприлюднила свій свіжий кліп - Тікобивиходили.вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua