Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«Пропала грамота» - занурення в релігійно-містичні пласти

[ 29.07.2009 ]

Пропала грамота

Чи уявляєте ви собі український fusion? Напевно! А чи можете уявити подільский fundamental. Навряд чи! Тому послухайте музичний гурт з Кам’янець-Подільского «Пропала грамота». Гоголь тут і поруч не стояв.

Почувши музику «Пропалої грамоти» під час саунд-чеку, пітерська команда «Троль гнет ель» відмовився грати разом на одному концерті в Казані. Причини досі нез'ясовані, а отже й інтрига лишається. Подейкують, що російський гурт ще просто не доріс до подільського fundamental, який об'єднує в собі елементи funk, hop, afrobeat, а також музичні традиції Центральної та Західної України. У текстуально-ідеологічному плані команда може занурюватися у релігійно-містичні пласти...

Початків було кілька

Історія гурту має кілька початків. 1998-го року гітарист та вокаліст Павло Нечитайло створив «Пропалу грамоту» у своєму рідному місті. «Ми є поколінням музикантів, які виховувалися на піснях «Вія», - розповів Нечитайло. - І коли 2007 року я дивився «Рок-Екзестенцію», це було абсолютним шоком. Це можна порівняти з тим, якби якийсь європейський хлопчина 1968 року дивився репортажі з Вудстоку».

Пізніше зав'язалася дружба з Дмитром Добрим-Вечором і Сергієм Литвинюком. Врешті-решт команда вирішили взяти участь у першій збірці «Радіо Україна». «На той час у нас було всього три пісні, записані колись у Хмельницькому. І ми обрали пісню, яка тоді не з'являлась у жодній збірці. Це пісня «Лежиш у гробі». Ми передали її упорядникам диску і були дуже щасливі потрапити до такої гарної компанії», - поділився своїми враженнями Нечитайло.

Археологам ще гірше, ніж музикантам

Якщо багато українських гуртів прямують до столиці, щоб уможливити свій розвиток і просування, то в «Пропалої грамоти» переїзд до Києва відбувся не зовсім типово: «У Києві відбулося відродження «Пропалої грамоти». Однак у нас не було амбіцій перебиратися сюди як музикантам і робити тут музику, як зробили багато гуртів. Ми переїхали сюди поодинці, і потім, коли озирнулися й побачили, що основний склад «Пропалої грамоти» живе й віршує свої завдання в Києві, подумали, чому б нам не зібратися тут знову».

На той момент Павло Нечитайло вже працював на радіо. Там він пише текст для роликів і озвучує їх. При цьому його дитячою мрією було стати археологом. У лютому цього року він навіть захистив дисертацію з цього фаху. Але, за його власними твердженнями, заробляти в Україні археологією ще важче, ніж музикою.

Уторований шлях

Проте робота на радіо сильно не «напружує», і в Павла є час займатися просуванням «Пропалої грамоти»: «Йдемо уторованим шляхом. Колись теж саме робили «Гайдамаки». Щоденно відправляю листів 40-50. В різні закордонні клуби, різним промоутерам. Тільки шапки листів змінюю. В день відправляєш 50 листів, а приходить три відповіді. 2 негативні і одна позитивна. І з позитивною вже починаєш працювати. За чотири місяці такої роботи торік у нас вигоріла Польща. А чехи самі знайшли наш профіль на сайті My Space. Дядько сказав, що музика подобається, давайте зроблю вам тур».

Слід зазначити, що музика «Пропалої грамоти» припала до смаку не лише дядьку-організатору гастролей. Чехія взагалі відповіла українським музикантам взаємною любов'ю. «Чехією ми їздили від міста до міста, і в різних містах публіка реагувала абсолютно по-різному. В чеській Моравії всі просто стояли як стовпчики й аплодували. А на півдні всі дуже весело скакали. І публіка була абсолютно різною від 15 до 60 років. І сприймали дуже класно і дуже прикольно».

60-річні чеські рокери оцінили

«Пропала грамота», продовжив Нечитайло, орієнтується на аудиторію від 18 до 40. І справді, побачити 60-річних на рок-концерті в Україні неможливо. «А в Чехії до нас підходили справжні діди, котрим може вже за 60. Всі в татуюваннях. Або такі чеські панночки на пенсії із собачками в дуже гарних старовинних нарядах. Вони казали: “Хлопці, нам дуже подобається”. І це було дивно».


Гастролі Чехією принесли хлопцям цінний життєвий досвід. Людина, яка їх запросила туди, є джазовим музикантом, і коли українці почали скаржитися на те, що в Україні неможливо заробляти музикою, то він сказав: «На те, щоб жити з музики у мене пішло 30 років щоденної праці». Тобто, існують певні речі, які не можна обійти, зробив для себе висновок Нечитайло. Але якщо все робити правильно, то ці закони працюватимуть на тебе.

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Володимир Медяний
Doutsche Welle

Читать в архиве по теме 21:
 
Новости
Теги
01.12.2010
Анонс
Музиканти українських рок-гуртів «ТаРУТА», «Пропала Грамота» і «Тінь Сонця» спільно з Братством козацького бойового звичаю «Спас» збиратимуть подарунки для дітей-сиріт. Задля реалізації цього шляхетного задуму напередодні дня Св. Миколая, 17 грудня, рокери спільно з козаками влаштовують тригодинний музичний марафон у стінах Києво-Могилянської академії
01.10.2010
Новости
До вашої уваги перша відеоробота на пісню ПГ «Звёздные парни Земли» з альбому «Чудернацька сила»
17.09.2010
Новости
На відміну від попередніх, третя плита писалась довго і виважено – більше 6 місяців. Поки альбом зводився та настоювався, окремі сингли розійшлись Мережею, а пісня «Опришки» навіть потрапила до польської етно-компіляції від лейблу ЕМІ
02.05.2010
Новости
Альтернативний поп-дует Zapaska (учасники команд «Пропала Грамота» та «ЧеЧе») записав свій перший EP. Первісток проекту називається «LANKA»
07.11.2009
Новости
Подільський фундаментал оркестр «Пропала Грамота» запускає у світ першу ластівку третього альбому – пісню «Літо».вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua