Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Легендарні альбоми: Культурний шок, або рафіновані нонконформісти

[ 18.01.2009 ]

Культові герої рок-андеграунду 80-початку 90-х-це київська група «Колезький асесор, яка залишила по собі не якийсь конкретно-знаковий альбом, а сукупний химерно-фантастичний образ. У цієї групи незвичайним було усе – від вигадливих звукових конструкцій і текстового «хуліганства – до чудернацьких лахів, почерпнутих з різних епох.

Незмінно вони викликали шквал абсолютно протилежних емоцій: фронтмену і вокалісту Василю Гайденку вдавалося натискати на такі потаємні струни слухацьких душ, куди не могли дістатися інші «ловці душ від рок-н-ролу».

Від початку, тобто з середини 80-х «асесори» йшли в авангарді альтернативної течії і завжди виглядали «білою вороною» на тлі колег, викликаючи у публіки культурний шок. Експериментальні опуси Гайденка звучали у межах від сюрреалістичного арт-року до пост-панківської психоделії. З точки зору музично-образного мислення та зосередження новацій, «асесори» не знали собі рівних. «Крепдешин машин», «Цар звірів – бидло», «Друга симфонія», «Військова музика», «Фея у блакитному», «Немає концепції» та інші знакові речі можна знайти на збірці «Колезький асесор», виданій незалежним лейб лом «М. Гоголь» у 2001-му. Нині Василь Гайденко пише музику для театральних вистав, але для прихильників група залишається яскравим зразком київського рок-андеграунду 80-х.

Серед команд «пошукового крила»помітний слід лишив «Біокорд». Це - інструментально-гітарна музика з елементами психоделії найвищої якості. Генератор ідей - дипломований архітектор Микола Биков з абсолютно нестандартним композиторським мисленням.

Активний період творчості - перша половина 90-х, коли світ побачили у «самопальний» спосіб вироблені чотири інструментальні альбоми, та один – розкішно виданий «Караваном CD» у 1995-му альбом «Високі Небеса». Саме цей альбом можна вважати еталонним у дискографіі групи, оскільки він є найбільш досконалим і виваженим. «Хмари», «ДДД», «Сутінки», «Хвиля за хвилею», «Агресія», «Дистанція», «Високе небо» - ось класичні композиції групи, які цілком актуально звучать і сьогодні.

Цікаво, що численні радіостанції до цього часу активно використовують музику «Біокорду» в якості аудіо заставок до різноманітних передач, адже атмосферно-настроєві медитативні композиції Миколи Бикова якнайкраще до цього пасують. Прикметно, що у складі групи були музиканти екстра-класу – віртуозний скрипаль Сергій Охрімчук та барабанщик Стас Іванов, які і нині плідно працюють у різних проектах.

Яскравою індивідуальністю на ниві електронних експериментів багатьом запам’яталася Фоа-Хока – чернігівсько-київський проект. Фоа-Хока – це такий собі екзотичний фрукт, щось на зразок фейхоа, водночас – найбільш екзотичний фрукт української незалежної сцени. Дмитро Куровський, Іван Москаленко та Владислав Діхтяренко використовували ритмічні, шумові та мелодійні «лупи» у поєднанні з живими інструментами та мелодекламацією. Було усього потроху: жменька психоделіки, жменька техно, фольку плюс мелодекламації. Два альбоми – «Музика без Хазяїна» та «Не-відомість» вийшли на початку 90-х у Польщі на відомому лейблі «Кока-рекордз».

Характерним для Фоа-Хоки є також вітчизняний реліз 2002-го року під назвою «Індпошив». Цей диск, по-суті, є нігілістично-стьобовим реквіємом за споживацьким суспільством. Якщо існує у мистецтві естетика абсурду, то якраз Фоа-Хока – яскравий зразок цієї естетики на сучасній рок-сцені.

О.Є.

Олександр Євтушенко
© Киевский Рок-клуб

Читать в архиве по теме 4:
 
Теги
15.02.2009
Раритет
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина п'ята, остання.
05.02.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина четверта.
26.01.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина третя.
11.01.2009
Раритет
Чи існують в українській дискографії альбоми, які кардинальним чином вплинули на розвиток вітчизняної рок-сцени, стали своєрідними артефактами, «лакмусовими папірцями», за якими можна безпомилково оцінити самобутність і самодостатність найсуперечливішого з жанрів? Частина перша.вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua