Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Легендарні альбоми: Культурний шок, або рафіновані нонконформісти

[ 18.01.2009 ]

Культові герої рок-андеграунду 80-початку 90-х-це київська група «Колезький асесор, яка залишила по собі не якийсь конкретно-знаковий альбом, а сукупний химерно-фантастичний образ. У цієї групи незвичайним було усе – від вигадливих звукових конструкцій і текстового «хуліганства – до чудернацьких лахів, почерпнутих з різних епох.

Незмінно вони викликали шквал абсолютно протилежних емоцій: фронтмену і вокалісту Василю Гайденку вдавалося натискати на такі потаємні струни слухацьких душ, куди не могли дістатися інші «ловці душ від рок-н-ролу».

Від початку, тобто з середини 80-х «асесори» йшли в авангарді альтернативної течії і завжди виглядали «білою вороною» на тлі колег, викликаючи у публіки культурний шок. Експериментальні опуси Гайденка звучали у межах від сюрреалістичного арт-року до пост-панківської психоделії. З точки зору музично-образного мислення та зосередження новацій, «асесори» не знали собі рівних. «Крепдешин машин», «Цар звірів – бидло», «Друга симфонія», «Військова музика», «Фея у блакитному», «Немає концепції» та інші знакові речі можна знайти на збірці «Колезький асесор», виданій незалежним лейб лом «М. Гоголь» у 2001-му. Нині Василь Гайденко пише музику для театральних вистав, але для прихильників група залишається яскравим зразком київського рок-андеграунду 80-х.

Серед команд «пошукового крила»помітний слід лишив «Біокорд». Це - інструментально-гітарна музика з елементами психоделії найвищої якості. Генератор ідей - дипломований архітектор Микола Биков з абсолютно нестандартним композиторським мисленням.

Активний період творчості - перша половина 90-х, коли світ побачили у «самопальний» спосіб вироблені чотири інструментальні альбоми, та один – розкішно виданий «Караваном CD» у 1995-му альбом «Високі Небеса». Саме цей альбом можна вважати еталонним у дискографіі групи, оскільки він є найбільш досконалим і виваженим. «Хмари», «ДДД», «Сутінки», «Хвиля за хвилею», «Агресія», «Дистанція», «Високе небо» - ось класичні композиції групи, які цілком актуально звучать і сьогодні.

Цікаво, що численні радіостанції до цього часу активно використовують музику «Біокорду» в якості аудіо заставок до різноманітних передач, адже атмосферно-настроєві медитативні композиції Миколи Бикова якнайкраще до цього пасують. Прикметно, що у складі групи були музиканти екстра-класу – віртуозний скрипаль Сергій Охрімчук та барабанщик Стас Іванов, які і нині плідно працюють у різних проектах.

Яскравою індивідуальністю на ниві електронних експериментів багатьом запам’яталася Фоа-Хока – чернігівсько-київський проект. Фоа-Хока – це такий собі екзотичний фрукт, щось на зразок фейхоа, водночас – найбільш екзотичний фрукт української незалежної сцени. Дмитро Куровський, Іван Москаленко та Владислав Діхтяренко використовували ритмічні, шумові та мелодійні «лупи» у поєднанні з живими інструментами та мелодекламацією. Було усього потроху: жменька психоделіки, жменька техно, фольку плюс мелодекламації. Два альбоми – «Музика без Хазяїна» та «Не-відомість» вийшли на початку 90-х у Польщі на відомому лейблі «Кока-рекордз».

Характерним для Фоа-Хоки є також вітчизняний реліз 2002-го року під назвою «Індпошив». Цей диск, по-суті, є нігілістично-стьобовим реквіємом за споживацьким суспільством. Якщо існує у мистецтві естетика абсурду, то якраз Фоа-Хока – яскравий зразок цієї естетики на сучасній рок-сцені.

О.Є.

Олександр Євтушенко
© Киевский Рок-клуб

Читать в архиве по теме 4:
 
Теги
15.02.2009
Раритет
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина п'ята, остання.
05.02.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина четверта.
26.01.2009
Новости
25 дисків, які змінили обличчя української рок-музики. Частина третя.
11.01.2009
Раритет
Чи існують в українській дискографії альбоми, які кардинальним чином вплинули на розвиток вітчизняної рок-сцени, стали своєрідними артефактами, «лакмусовими папірцями», за якими можна безпомилково оцінити самобутність і самодостатність найсуперечливішого з жанрів? Частина перша.Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua