Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Прогресивні Гучні Думки

[ 13.12.2009 ]

Гучні Думки

Куняючи за комп’ютером у найкращий  в світі день – п’ятницю, я  отримав запрошення на концерт гурту  Гучні Думки від знайомої журналісти Жені. Локейшн – магазин Музторг, дейттайм – субота 12 грудня, прайс – нуль гривень нуль копійок, має бути весело і цікаво. Гурт грає прогресів/рок/метал, рідне місто Кіровоград. У вартість квитка входить гра на експонатах магазину. За особистим бажанням.

Ось і вся  інформація, яку я мав при собі, бадьоро крокуючи разом з друзями по Бессарабській площі до будинку з адресою Баcсейна 2, де в рамках серії заходів «Кубку Музторг» вже п’ять хвилин як почався виступ Гучних Думок. Що ж, краще пізно, ніж ніколи, думав я, пхаючи під бадьору музику наші куртки й рюкзаки до маленькою комірки камери схову.

Варто відмітити, що підвальчик магазину, де власне обладнана сцена, має непогану акустику і вдосталь місця для шанувальників музики – чотири ряди стільців перед сценою, «танцювальний партер» на двадцять-тридцять персон, і чудові сходи ще на п'ятнадцять осіб. Вже через десять хвилин від початку був повний аншлаг, тож зайнявши стратегічне місце біля звукорежисера, я весь поринув у музику.

А поринати було у що: грала кіровоградська четвірка добре, матеріал мала виключно власний і цікавий, що є, нажаль, рідкість для українських гуртів. Орієнтація на прогресивні елементи у звучанні не вилилася у копіювання монстрів жанру на кшталт Dream Theater чи Symphony X, але у власні оригінальні ідеї. Класичні для жанру підміни акцентів, і зміни розмірів, і пришвидшення та сповільнення темпу, протяжні соло на гітарах, і, що характерно, різноманітні вокальні прийоми: від чистого співу до крику і гроулу. До честі вокаліста Еда, який по сумісництву водій шестиструнної бас-гітари, тембр у пана приємний і подача сильна. Та варто відмітити, що пару промахів мимо мелодії таки проскочило. Лірика теж нічого, хай і не вразила закрученістю сюжетів але й не засмутила. Основна тема текстів відносини між хлопцем і дівчиною, власні думки та переживання (до речі, основний автор віршів – барабанщик Слава). Хай і затертий, але безпрограшний варіант.

Не викликала  нарікань і техніка гри гітаристів. Сашко та Сергій показали, що слово прогресів у назві стилю гурту зобов’язує до належного рівня володіння інструментом. Широке застосування квінт, кварт, терцій та інших інтервалів як у ритмах так і в соло-партіях, віртуозні швидкісні пасажі, тепінг, свіп – все це відноситься до манери гри хлопців. Респект і уважуха!

 «Шеф-кухар» барабанів Слава теж показав чудовий рівень володіння своєю «кухнею»: видавав швидкісні збивки і потужні карданні черги по бас-діжці саме там, де вони доречні, граючи при цьому рівно, мов метроном. Його побратим по ритм секції бас-гітара теж не викликала нарікань. Не більше і не менше.

Щодо поведінки  гурту на сцені є певні претензії. Так, приміщення маленьке, передні місця  сидячі, світло не блимає, дівчата не стрибають під мікрофоном, та все  ж: ДЕ ШОУ? Були моменти, де напрошувалися «гелікоптери» хаєром, героїчні вирази обличчя, розмахування гітарою в такт і не в такт музиці, та інші милі, приємні серцю фанів речі. Хай прогресів-метал і вважається складною інтелектуальною музикою, але це все ж МЕТАЛ! 

Щодо технічних  моментів: трохи підкачав звук гітари Сергія, який постійно губився у рифах Сашка. І трохи завищений рівень вокалу. Звукорежисеру варто бути уважнішими. Все інше не викликало нарікань у слухачів, а от потужна лампа, що світила прямо на вокаліста, думаю, добряче його розігріла. Загалом, більше нарікань немає, звук був розбірливим, і, що важливо, температура в залі не змушувала шукати свіжого повітря.

І хай все  гарне колись закінчується, слухачі, що встигли стати шанувальниками Гучних Думок, доклали максимум зусиль для продовження свята: викликані на біс герої вечора ще раз виконали уривок з другої композиції програми Пульс.

Власне я залишився  задоволеним – не кожен відвіданий концерт відкриває для мене гарний гурт, особливо в такому стилі як прогресів/рок/метал. Будемо сподіватися, що Гучні Думки ще не раз відвідають наше місто і наші голови. Think Different! :)

Текст – Сашко Гончаров
Фото – ЖеЖе
© Киевский Рок-клуб

Сет-ліст:
1. Прощення
2. Пульс
3. Ночі і Дні
4. Намагаюсь
5. Метаморфоза
6. Палітра(Намалюю)
7. Спокуса

На біс:
8. Пульс (уривок)Смотреть все фото
Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua