Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Океан Ельзи - Dolce Vita

[ 28.03.2010 ]

Океан Ельзи

За три роки після виходу «найбільш рокового» альбому Океан Ельзи представив публіці солодке життя. Саме так перекладається назва нового альбому культового українського гурту.

Сьомий студійний альбом ОЕ «Dolce Vita» був презентований 10 березня 2010 року. «У цій роботі ми повернулися до звуку, який був на альбомі «Янанебібув», тобто це в основному чотири інструментальні прояви та один вокальний» - сказав Славко Вакарчук. З ним не можна не погодитись. Справді, кількість інструментів зведена до необхідного мінімуму: просто і водночас елегантно. Настрій же пісень досить різний: від драйвового «Онлайн» та розкрученого «Я так хочу…» до патріотичного «Небо над Дніпром» та народного «Ой, чий там кінь стоїть».

Слухаючи перший трек альбому – «Онлайн» – не слід думати, що і звучання всього альбому таке ж. В пісні, тема якої такі популярні зараз «зависання» в глобальній мережі, звук дещо наближений до живого. Але саме ця «живість» і надає певного шарму пісні, така собі ізюминка. Трек по справжньому драйвовий. Можна передбачити, що на концертах гурту він буде одним із жаданих серед публіки.

Вже далі ми чуємо дещо інше звучання, але драйву від цього менше не стає. «Небо над Дніпром» - пісня, яку Вакарчук, напевно, написав у стані ностальгії за домівкою. Ще б пак: постійно перебуваючи на гастролях на берегах Рейну та Дунаю, хочеться чогось свого, рідного.

Певно, саме в українському клубі музиканти зустріли таку собі Надю – втілення надії та життя. «Сильна дівчинка», яка «заслужила налити їй чуть-чуть». Так, надія – то найголовніше, і дуже добре, «коли надія є».

Вже відома багатьом композиція «Я так хочу…» повертає нас до творчості ОЕ часів «Янанебібув». Саме ця пісня за настроєм і саундом ідеально б вписалася у альбом 2000-го року так само, як і «18 хвилин». Хоча і в «Dolce Vit’і» вона відіграє чималу роль. Без цієї любовної ліричності, сексу, притаманних гурту, альбом був би дещо… не таким. Одним словом: пісня – справжній хіт, без якого Океан не був би Ельзи.

«На лінії вогню» – пісня не на соціальну тематику, не про військові контингенти, як може здатися на перший погляд. Вакарчук не Боно, а тому його назва композиції – то посилання на складну любов. «Я один, відколи ти сказала мені…»

Наступна композиція цікава своїм початком. Музика дещо нагадує американські гурти а ля Scorpions на початку 80-х. Але вже зі вступом вокалу ці ілюзії розвіюються, і слухач чує своєрідний, але справжній Океанівський стиль. «Більше для нас».

Пісні «Ордени» та «Дольче віта» схожі за своєю тематикою. «Вам ордени, а нам сльози молоді», «комусь тут тюрма, комусь дільче віта» – фрази, які говорять самі за себе. Навіть такі романтики не можуть обійти стороною проблеми, які огортають світ. Одні з не багатьох, але таких потрібних соціальних пісень. Але в них присутній оптимізм – не все ще втрачено, не за все ще заплачено.

Навіть і зима стає весною «З тобою». Якщо є з ким розділити і біль і радість, то значить все буде добре.

Завершується альбом бонус-треком «Ой, чий там кінь стоїть». Чимось нагадує «Друг ч.1», але все ж це українська народні пісня, яка хоч і набула іншого звучання, але не втратила свого духу.

Що ж, напевно, Вакарчуку слід змінювати свою думку стосовно «Міри». Адеже «Dolce Vita» здається більш рокова платівка. Навіть більш рокова, ніж «Модель». Та на відміну від «Міри», яка вийшла дещо експериментальною, саунд новою платівки повертає нас до старих добрих часів. Повертає до того романтичного і драйвового Океану Ельзи, за яким так скучив український слухач.

Океан Ельзи
Dolce Vita
2010
Moon Records
 
Трек-лист:
1. Онлайн
2. Небо над Дніпром
3. Надя
4. Я так хочу
5. На лінії вогню
6.  Більше для нас
7. Ордени
8.  З тобою
9.  Ще один день
10. Королева
11. 18 хвилин
12. Компас
13. Dolce Vita
Bonus track: «Ой, чий там кінь стоїть»

Войналович Дмитро
© Киевский Рок-клуб

Читать в архиве по теме 23:
 
Новости
Теги
07.08.2016
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам
27.05.2016
Интервью
Лидер группы «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук живёт в бешеном ритме мегазвезды рок-н-ролла. Интервью по поводу выпуска девятой номерной пластинки «океанов» он давал в собственный День рождения.
20.04.2016
Видео
«Не йди» є синглом з дев’ятого альбому ОЕ, над яким сьогодні працюють музиканти гурту. Прем'єра кліпу відбулася на офіційному каналі групи в YouTube. Основні зйомки проходили в Грузії. А от кадри за участі ОЕ знімали в Україні, під Києвом
07.12.2015
Видео
Я не дуже часто розказую про те, як писав свої пісні ... Але «Мить»- особлива пісня... Її історія важить для мене не менше, ніж сама пісня... А може й більше... Лютий 2015 року... Новини зі Сходу надходять зі страшними цифрами поранених та загиблих. А за кожною цифрою - чиєсь життя, чиясь доля
23.09.2015
Интервью
В заключительной части интервью Милош Елич продолжит рассказ о сотрудничестве с музыкальными артистами вне рамок «Океана Ельзи», поделится своими наблюдениями за методами работы различных саунд-продюсеров и некоторыми психологическими «фишками», которые помогают создать в студии комфортную рабочую атмосферувверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua