Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Бережи нас, Лорд

[ 14.05.2010 ]

Jon Lord

Особисто  для мене серед усіх діамантів  в темно-бузковій короні Deep Purple найяскравішим завжди був Джон Лорд. Для цього є кілька підстав, серед яких наш спільний зодіакальний знак Близнюків, прекрасне почуття гумору та самоіронії, і, звичайно ж, унікальні композиторські здібності.

 Саме Лорд був одним із засновників Deep Purple і саме його орган вів усю групу за собою, поки жовту майку лідера не перебрав фендер Річі на альбомі In Rock. Просто бути акомпаніатором у Джона ніколи не виходило, тож якщо у основній групі його дещо посунули на другий план, то чому б не зайнятись сольною творчістю без відриву від «бузкової промисловості»? Так на світ з’явився альбом Gemini Suite – своєрідний тріб’ют зодіакальним Близнюкам і продовження музичної теми, розпочатої на епохальному Concerto For Group And Orchestra, на якому Джону вдалось чудово поєднати дві свої пристрасті: класику і рок. Експерименти зі злиттям цих двох, до того непоєднуваних музичних течій тривали (і, слава Богу, тривають) все життя Лорда. Для мене найуспішнішим, я  навіть сказав одкровенням став альбом Sarabande, що вийшов у рік мого народження і розпаду Deep Purple. Такої проникливої і тонкої музики можна було чекати тільки від творця клавішного Істро великого „Child In Time”. Джон до сих пір грає речі із Sarabande, без яких тепер годі уявити жоден з його перформенсів.

 Друге творче життя, а можливо, і щось значно більше Джон Лорд отримав, як не парадоксально, залишивши назавжди Deep Purple 2002 року. Розрахунок був простий і вірний: групі вже було не створити шедеврів на кшталт Smoke On The Water, але її насичений гастрольний графік не дозволяв дихати на повні груди. Джон пішов, і з того часу з’явилось цілих чотири повноцінних сольних творіння, останнє з яких To Notice Such Things вийшло в кінці цього березня і отримало захопливі рецензії знавців класичної музики, до творців якої Лорда вже без якихось обмовок відносять всі вони.

 Вся ця довга  автобіографічна на двох – для  маестро і мене преамбула написана для підкреслення значущості головної події цієї весни в Києві. Як ви розумієте, це зовсім не ратифікація горезвісного «пакту Янукович-Мєдвєдєв», а приїзд Джона Лорда, під час якого він дасть єдиний концерт в столичній «Україні» в останній день травня. Дійство матиме два відділення. В першому буде цілком виконано Concerto For Group And Orchestra з легендарною битвою групи і оркестру (цього разу це буде Академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України під керівництвом Дмитра Логвина), в другому виконають найпомітніші сольні роботи Лорда – звісно з речами із Sarabande – а також абсолютно незвичні нові інтерпретації бузкової класики на кшталт Pictures Of Home, Soldier Of Fortune і Child In Time. Як сказав на одному зі своїх останніх концертів Джон: «Навіть моїй дружині це подобається», тож що вже казати про нас, затятих пьорпло-меломанів?  

 * Lord з англійської перекладається як «Бог»

 Текст - Дмитро Антонюк

© Київський Рок-клуб

Читать в архиве по теме 1:
 
Теги
04.06.2010
Фото
Джон Лорд, для тих хто «в темі», ніколи і не асоціювався виключно зі своєю рок-іпостассю, а, відтак, інші грані його особистої музичної райдуги почасти змушують сприймати творчість цього великого музиканта не тільки за допомогою хедбенґінґа, а й більш вдумливо і зосередженовверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua