Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«@traktor»: менше лірики, більше «чортівщинки»

[ 23.07.2010 ]

@Traktor

У розмовному варіанті назву нового гурту Олександра Піпи часто промовляють як «Собака Трактор». Але сам Піпа просить не плутати: назва, мовляв, немає нічого спільного ані з тракторами, ані з «собакознавством». Правильно вимовляти «аттрактор», каже Олександр, що означає «точка притягнення».

«Назва групи – «Аттрактор», з двома «т», - розповідає музикант. - Це доволі ємне поняття, яке існує і в фізиці, і в математиці, і в астрономії. Наприклад, наша сонячна система є аттрактором. Еволюція – це теж аттрактор. На нашому сайті www.attraktor.com.ua можна знайти про це цікаву статтю. Але ці розумні пояснення з‘явилися згодом, бо назва з’явилася спонтанно».

Бас-гітара плюс барабан

Складається «@traktor» усього з двох осіб – із самого Піпи та барабанщиці й бек-вокалістки Альони. «З Альною ми були знайомі давно, - пригадує Олександр. - Вона грала на барабанах в одному альтернативному гурті. Вона була першою, кому я запропонував створити новий гурт, і вона відразу ж погодилася. Ми провели першу репетицію, вийшло дуже кострубато, але відразу було зрозуміло, що є певний потенціал. За три тижні ми вивчили п’ять пісень, написали ще десять і влаштували перший виступ».

Піпа став відомим завдяки гурту ВВ, одним із засновників якого був. Потім у його творчо-трудовій біографії з’явилася формація «Борщ». Але зрештою він прийшов до того, щоб створити проект з мінімальною кількістю музикантів: «У мене в школі був приятель, котрий дуже добре грав у шахи. У нього була улюблена приказка: «Менше фігур, легше грати». Гурт, який складається лише з двох осіб, є більш мобільним. І легше домовлятися. До того ж, я був завжди схильним до якихось ідіотських експериментів, а гурт, який складається лише з бас-гітари та барабанів, це, погодьтеся, експеримент ідіотський».

Менше змісту – більше безглуздя

Музика «@traktor» більш жорстка і гучна, ніж у «ВВ» чи «Борщу». «Як меломан, я дуже всеїдний, - каже Піпа. - Мені подобається будь-яка музика, аби вона була з якоюсь «чортівщинкою». Можу слухати й оперу, і Мусліма Магомаєва. Колись слухав джаз. Але мені завжди найбільше подобалася важка музика. Не в сенсі хеві-металу, а щоб було швидко й гучно. Тобто хаос і анархія, що в моїй голові, виливаються в цю музику».

Аудиторія «@traktor» хоча й перетинається зі слухачами «ВВ» або «Борщу», але не дуже. Взагалі Піпа не має ілюзій щодо мейнстрімівських перспектив свого нового гурту. Він не плекає мрій підписати коли-небудь контракт з великою рекординговою компанією. «Та мені це й не потрібно», - каже музикант. Щодо текстів своїх пісень, то в «@traktor» Піпа схильний до принципу: менше змісту – більше безглуздя.

«Взагалі я намагаюся звертати зараз менше уваги на лірику, тому що з моєю дикцією це взагалі немає ніякого значення – ніхто і так нічого не розуміє. - каже музикант. - А по-друге, це в мене якийсь такий період, що не хочеться нічого «розумного, доброго, вічного» писати». За словами музиканта, найближчим часом від «@traktor» слід чекати виходу «того самого довгоочікуваного, клятого альбому».

Автор: Олександр Павлов
Редактор: Христина Ніколайчук
Deutsche Welle

Читать в архиве по теме 9:
 
Новости
Теги
26.10.2013
Фото
После концерта барабанщик уважаемой мной группы Жаба в дирижабле Богдан Грибовский сказал мне: «Вот это драйв — всем драйвам — драйв!»
29.09.2009
Фото
Що торкає серце? Серце торкають баси! Саме цей мінімалізм сприймає, формує, пропагує і доводить дует @Traktor. Поставивши мирний трактор на rockову колію, Олександр Піпа і Альона Абрамова довели, що, при повному взаєрозумінні звучання, третій на сцені, певно, зайвий
25.09.2009
Анонс
Появление Онейроид в Киеве – это событие. Чрезвычайно редкий гость в столице, полтавская альтернативная команда, по-прежнему используя в своём арсенале и «шаманские» вставки, и элементы панка. Новый материал группы все больше тяготеет к синтезу всевозможных стилевых направлений, что полностью отображается в новом концептуальном альбоме который группа предсатвит киевской публике.
14.09.2009
Новости
Київский унікальный рок-дует Атрактор щойно повернувся з Москви, «наслідивши» на легендарному фесті «Индюшата», який святкував своє 20-річчя. Переконання в тому, що гурт знаходиться у цілковитій безпеці відносно спеціального призу, прийшло разом із першими відгуками очевидців.
14.05.2009
Анонс
«Рівень цивілізованості країни в очах світової спільноти визначається не в останню чергу відношенням влади та суспільства до проблеми бездомних тварин» – стверджують завзяті тваринолюбці та учасники концерту легендарний український басист Олександр Піпа. 4 червня будь хто, небайдужий до долі котів та собак на вулицях, має змогу прийти та зробити свій внесок. Або просто відвідати цікавий концерт.вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua