Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Етсетера: «Ми – суміш, але не димна, а дивна»

[ 09.09.2010 ]

Etc

Сумський рок-гурт «ЕТСЕТЕРА», який у серпні цього року видав кліп та альбом з однойменною назвою «Мрійник», з 18 вересня відправляється у Всеукраїнський тур - «За Мріями». Спочатку володарі першої премії фестивалю «Тарас Бульба 2008» відіграють 7 концертів на Західній Україні, а трохи згодом відвідають й інші куточки України. Напередодні від’їзду лідер гурту Володимир Нянькін розповів про другий альбом команди, підготовку до третього, зйомки кліпу та колір прапору країни «ЕТСЕТЕРА».  

Які важливі події відбулись в житті вашого гурту за час між першим та другим альбомами?

- Між альбомами було дуже багато концертів та фестивалів. Напевно, саме це вплинуло на настрій другого диску. «Мрійник» більш драйвовий, у ньому немає «мєдляків», а багато рухливих, енергійних композицій. Можливо, наступні ЕР, які ми будемо видавати, зможуть збалансувати цю ситуацію і ми дамо слухачам (і особливо слухачкам) більше лірики.

А якісь найсвіжіші новини є?

- Так. Нещодавно повернулись з фестивалю «Студентська республіка», який проходив в кінці серпня у Євпаторії. Туди, до речі приїздив Арсеній Яценюк, на якого дуже схожий наш барабанщик. Але зустрітися їм не вдалось – Вова поїхав раніше, щоб їх не плутали)) На «Студреспубліці» ми приймали участь у субфестивалі – «MusicLiveAwards» - і не знаючи, що він конкурсний, перемогли. Тепер ми, за словами організаторів, найкраща студентська група країни. За це отримали нашу першу статуетку. На вигляд – майже «Гремі»)))

Скажи щось гарне про ваш новий альбом?

Важко нахвалювати те, що ти зробив. Ми взагалі дуже самокритичні. Проте я вважаю, що другий альбом значно краще записаний, більш рівний та концептуально витриманий. Ми більше працювали в студії, тож це однозначно для нас новий рівень. Також чим більше досвіду у написанні текстів, тим вони стають цікавішими. На диску є багато пісень, в яких мені подобаються тексти. Особливо відмітив би «Мрійник», «Переходимо на ти», «Досить» та «Викини з серця». Для мене лірика не є другорядною, тому завжди намагаюсь знаходити цікаві рифи, фонетичні штуки. Моя ідея – писати  тексти для думаючих людей.

Як би ти зараз стилістично окреслив ваш гурт? Вас багато порівнюють групою «Димна Суміш».

- Я вважаю, що зараз ми граємо мікс з мелодійної альтернативи, інді та елементів класичної британської рок-музики, тому що зростали саме на «LedZeppelin», «DeepPurple» та інших легендах. Ми – суміш, але не димна, а дивна. Тож порівнювати нас с гуртом «Димна Суміш», до якого ми ставимося дуже позитивно, навряд чи правильно. Першоджерело так званого crunchвокалу це скоріше «Nirvana”, Кріс Корнел та всі його проекти, а музично ми схожі напевно лише в тому, що граємо драйвово та експресійно. До речі, було б приємно з ними разом заграти на одному концерті.    

Чому ви вирішили знімати кліп саме на пісню "Мрійник"? Як з’явилась ідея кліпу?

- Пісня «Мрійник» дуже важлива у нашій творчості та філософії гурту. Нам здається, що вона гарно демонструє нашу сутність. З одного боку гітарний драйв та експресійна вокальна подача, з іншого – філософський текст. Ну і головне, - вона подобається нашим слухачам. Що стосується ідеї, то її ми видумували довго. Через те, що ми намагаємось брати креативну складову саме на себе, тому вирішили не довіряти це кліпмейкерам. Хоча Дмитро Бурко та Олена Москальчук, які знімали кліп, теж дуже допомогли. Окрім основної ідеї шахів, яку ми придумали самі, багато чого в цьому відео – їхній креатив. Наприклад, дідусь, який грає у шахи – від них. Це була спільна робота, тому нам подобається результат.

Чи відчував ти себе коли-небудь шаховою фігуркою в чиїхсь руках, чи, навпаки, гравцем?

- Відчути себе фігурою у чиїхось руках не важко. Варто лише подивитись телевізор і побачити політиків, для яких ми дійсно лише гвинтики, якими можна жертвувати. Але жити в соціумі і бути поза нього – неможливо, тож деякі правила доводиться приймати, а деякі – ні.

На твою думку краще бути реалістом чи мрійником? І ким вважаєш себе?

- Краще бути мрійником-реалістом. Я багато у чому згоден з тим, що думки матеріальні. Проте якщо говорити у контексті пісні «Мрійник», там я намагався відтворити своє бачення фатальності людського існування. Занадто багато що від нас не залежить, тому люди починають пливти за течією. Я проти цього, в мене є така протестність у натурі. Взагалі ми завжди будемо співати на соціальні та філософські теми. Гострі теми - це є сутність рок-музики.  

На чиїх вухах випробовуєте нові пісні?

- Виходить так, що частіше за все це вуха наших слухачів на концертах. В нас немає такого, щоб ми сіли у студію та написали і записали 10 пісень для альбому. В нас постійно є якісь нові ідеї та пісні, над якими ми працюємо. А ховати їх від людей, щоб продемонструвати вже на альбомі – це минуле. Зараз дуже насичений інформаційний простір, тож якщо будеш довго мовчати, про тебе швидко забудуть. Молодих гуртів це особливо стосується.

Де і чому вам більше подобається виступати: на великих відкритих майданчиках, чи в клубах?

- Великі майданчики – це те, що ми любимо найбільше. Тому і другий альбом вийшов гучним та емоційним. Мені подобається, коли у приспіві емоційний підйом і люди починають стрибати, тому, напевно, придумували другий диск з огляду на реакцію публіки на концертах. Проте клуби нам теж подобаються, але по-іншому. Там більш дружня атмосфера, є якісь інші флюїди, які потрібно випромінювати, щоб сподобатися. Любити клуби я став не так давно і намагаюсь цю любов робити більшою, тим паче у турі на підтримку альбому будуть саме клубні виступи.

Які найяскравіші виступи були в ЕТСЕТЕРИ?

- Найяскравіші виступи були знову ж таки на великих сценах. У Дніпропетровську ми грали перед групою «Парк Горького». Це був День міста і перед сценою було десь 30 тисяч чоловік. Шалене відчуття, коли люди, знаючи, що зараз буде приспів, починають стрибати і ти бачиш ці величезні хвилі. Також ми дуже любимо фестиваль «Тарас Бульба», на якому в 2008-му році взяли першу премію. Їздимо туди кожного року, цьогоріч грали як гості 40 хвилин після фіналу, а потім ще півтори години у місцевому клубі «Альт». Ось ці два концерти дуже запам’ятались. Коли виступали на великій сцені було багато слухачів, а у клубі – багато емоцій та щирості.

Що тебе надихаєна творчість? В чому знаходиш натхнення?

- Натхнення знаходжу у самій творчості. Тобто натхнення, творчість та саме життя для людей, які щось створюють, це все єдине. В мене, на щастя, немає періодів творчого занепаду. Якщо навіть є проблемний етап у житті, то це все одно гарно для творчості – тільки теми сумніші)) Я взагалі позитивна людина, тож я завжди у процесі творення.

Коли ви станете супер-мега зірками, кого запрошуватимете на розігрів?

- Коли ми станемо супер-мега зірками, розігрівати нас буде сонце, яке буде десь поруч висіти)) А якщо серйозно, то я вважаю, що мега-зірки, особливо у нашій країні, де рок-шоубізнесу взагалі немає, повинні брати на розігрів собі яскраві молоді гурти. Це буде і допомога українській музиці в цілому, і молодим талантам, і це завжди буде тримати більш зіркову команду у тонусі, бо потрібно підтверджувати свій статус професійним рівнем. Поки ж ми не супер-зірки нам би самим хотілося б пограти «супортом» з відомими рок-гуртами.

Чи надходили вам якісь цікаві пропозиції від прихильниць? Типу «зробіть мені дитину»?

- На щастя, далі автографів та фото наші прихильниці не йдуть. Одного разу грали на дні народження однієї нашої слухачки. Їй тоді 15 років виповнювалось. Одну з пісень нашого першого альбому – «Ти ж мене хочеш» - вона замовляла пошепки, щоб рідні не почули. Взагалі у нас виховані, гарні та цікаві прихильниці. Тож ласкаво прошу до їхніх лав))

Уяви таку собі країну ЕТСЕТЕРА. Який прапор ти б обрав для неї?

- Ну, жовтий та синий там були б точно, бо ми українці. Думаю, що там було б щось від британського флагу – дуже ми любимо англійські гурти та й взагалі рок-н-рол саме там народився.

Чому ви назвали тур «За Мріями» та чого слухачам чекати на турових концертах?

- Назва «За мріями», в першу чергу, завдячує назві другого альбому. Проте це ще й наше ставлення до цього туру. Рок-музика – це завжди мрія, особливо коли ти захоплюєшся нею з дитинства. Хочется відчути турове життями, спробувати його на смак та перевірити свої сили. Тож будемо реалізовувати дитячі рок-н-рольні мрії)) Також спеціально для туру ми підготували дві зовсім нові пісні і взагалі попрацювали над режисурою виступу. А ще на концертах можна буде придбати наш альбом.

І наостанок : чого нам чекати від гурту «ЕТСЕТЕРА»найближчим часом?

- До кінця року ми збираємось зняти ще декілька відеокліпів на підтримку альбому. Обіцяю один точно, щоб зробити два)) Плюс в планах створити ЕР з акустичних та й просто ліричних композицій «ЕТСЕТЕРИ», які практично ніхто ніколи не чув. Тож чекаємо всіх на наших концертах, обіцяємо викладатися на всі 100%! Усі подробиці на нашій сторінці вконтакті - http://vkontakte.ru/club1392917

Спілкувалася - Оля Семенко

Читать в архиве по теме 15:
 
Новости
Теги
04.02.2015
Альбом «Піруети», за словами музикантів, - краще з того, що створив гурт з 2010 по 2014 рік. Вашій увазі 15 цікавих фактів про третій альбом гурту
04.07.2012
Видео
Або як тридцять дівчат ґвалтували чотирьох хлопців
14.05.2012
Новости
Лідер гурту Етсетера відрізав у прямому ефірі М1 косу, яку відрощував 6 років.
02.04.2012
Видео
«Я не Мєладзе Валєра і не Лєонтьєв тим паче», - співає сумський гурт «Етсетера» у новій пісні «Будь моєю» з майбутнього третього альбому. Хлопці вирішили нестандартно підійти до презентації нового матеріалу: вони не записували композицію студійно, а зіграли «наживо» на репетиційній базі, зробивши якісне live аудіо-відео
09.12.2011
Новости
Сумський гурт «ЕТСЕТЕРА» презентує чергову пісню з третього альбому, над яким хлопці поволі працюють. Цього разу вони більш ніж півроку воювали з композицією «Гімн Молодим». Як і годиться для пісні з такою назвою та змістом, на шляху створення композиції «етсетрівцям» довелося стикнутися з різними проявами молодості – від наполегливості та ініціативності одних молодих людей до повного роздовбайства та пофігізму іншихвверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua