Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Blood of Kingu - Sun in the House of the Scorpion

[ 17.10.2010 ]

Blood of Kingu

«SunintheHouseof  theScorpion» - не просто ще одна українська музична свіжина, це другий повноформатний альбом найновішого з проектів Романа Саєнка – визнаного (в тому числі й далеко за кордонами України) харківського майстра альтернативної музики, зокрема блек-металу, в якому він та його друзі не лише сягають досі незнаних вершин, а і є авторами особливої гілки heathenblackmetalу творчості славетної групи «Drudkh». Так само добре відомі розумним меломанам, попри всю «немасовість» такої музики в Україні, і група«HateForest», що передувала «Drudkh» (заснована Романом Саєнком, Thurios’ом  та  Khaoth'ому тому ж таки Харкові  1995 року), і «сольний» darkambient-проект «DarkAges».  

«BloodofKingu» в цьому багатому контексті має своє окреме місце і призначення, і також починався як one-man-band, адже вся музика та всі партії інструментів дебютного альбому, що вийшов 2007 року і мав кілька видань на різних носіях , створені та записані Романом Саєнком особисто.

Проте, другий альбом, який зараз перед нами, є вже «продуктом» колективної творчості майже всіх теперішніх  учасників «Drudkh». Попри всю силу і незвичайність альбому «De Occulta Philosophia», його наступнику такий склад однозначно пішов на користь. Крім трохи довшого хронометражу і такій самій цілісності та чіткій відпрацьованості  навіть найменших звукових деталей, новий альбом демонструє нам розвиток закладеного на «De Occulta Philosophia» особливого стилю, при збереженні всіх помітних «фішок» дебютника : шаманський саунд, скажені ритми, «багатошарові» гітари, жваві перкусії між треками, які  поєднують їх в єдине полотно.

Назва групи натхненна шумерською, єгипетською та індо-арійською міфологією. Кінгу - бог у вавилоно-аккадській міфології, він був вбитий богом Мардуком, щоб з його крові створити людство. Вже звідси починаються відмінності між «HateForest», «Drudkh» та  «BloodofKingu»  - кожна з цих груп має власну, лише їй властиву специфіку.

Така своєрідна семантика назви зумовлює і особливості саунду проекту в обох альбомах, які вирізняють його не лише серед всього огрому різноманітного блеку, а й серед проектів Романа Саєнка та компанії. Найприкметнішими рисами, які довзоляють говорити про особливий стиль цих альбомів є особливий «шаманський», нерозбірливий, але від того чи не більш харизматичний вокал, який має на меті не ідейно-смислове «навантаження», а драйв та атмосферу; дуже цікаві гітарні мотиви, з яких попри всю свою потужність, подекуди брутальність та натиск досить складно виокремити якісь найбільш помітні через  їх своєрідну поліфонію; та ритм-секцію, яка далеко не завжди звучить швидкісно та агресивно, що однак, є частиною вдало втіленого задуму.

Єдине, що є сумнівним у цьому релізі – кавер на «Beherit», точніше кажучи, сама його присутність – якість музики, звісно, поза конкуренцією. Одна річ – міфологія та рефлексії щодо містики та оккультизму, інша – респекти в бік групи, яка є сатаністською як з точки зору естетики, так і суто ідеологічно, належачи до найбільш помітних представників цієї течії . Зокрема, із заангажованістю цієї пісні все цілком зрозуміло хоча б з її тексту, де є рядки «AveSatan, AveLucifer» і таке інше, подані з усією серйозністю та пафосом. Саме тому ідеологічна концепція групи, на відміну від прекрасних «HateForest» та «Drudkh», що надихались арійською/слов'янською міфологією, природою, ніцшеанством, елітизмом, українським націоналізмом, класичною і модерною поезією, схожа на щось, що надто попахує релігійною заангажованістю та пропагандою, що безперечно псує гарні враження від альбому.

Отже, «SunintheHouseof  theScorpion», який привертає увагу вже використаною в його дизайні картиною Здислава Бексінскі, переважно оминаючи стереотипи жанру, поєднує в собі силу та споглядальність, перевершуючи сподівання тих,  хто має почути його вперше.

Трек-лист:
1. Herald Of The Aeon Of Darkness
2. Those That Wander Amidst The Stars
3. Cyclopean Temples Of The Old Ones
4. Incantation Of He Who Sleeps
5. Guardians Of Gateways To Outer Void  
6. Ceremonies To Awake Thy Ageless Hate
7. Morbid Black Dreams Bringing Madness 
8. Gate Of Nanna (Beherit cover)

Blood of Kingu
Sun in the House of the Scorpion
2010
Candlelight Recordso

Максим Солодовник
(c) rock.kiev.ua


вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua