Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Рок з молоком #17. Інший День

[ 03.06.2012 ]

Рок з молоком

Цей гурт вже відомий шанувальникам якісної української рок-музики. У їх доробку композиції різні за стилем, темпом, але їх поєднує справжність та відвертість. Чого варта лише хоч їх пісня «У лоні снів», яка перебуває у ротаціях на багатьох ФМ-станціях та телеекранах. І хоч нещодавно гурт пережив не досить легкі часи, але зараз знову починає активно працювати над новим матеріалом та концертною програмою. Про творчість і багато чого іншого повідали учасники гурту Іншиj День.

Привіт. Розкажіть, як виникла ідея створення гурту, ідея музичного напряму і, взагалі, як познайомилися учасники гурту?

ІД: Не впевнений, що ми власною творчістю уособлюємо якійсь окремий музичний напрямок. Працювати поза вже існуючим контекстом – це або впадати у маразм і робити неодноразово роблене із зарозумілим обличчям  чувака, що уявляє себе новатором.  Або ставити на епатаж, який часто йде всупереч не тільки музичним канонам, а й здоровому глузду.  Гурт був створений п’ть років тому, та до нинішнього більш-менш традиційного поп-року ми пережили кілька трансформацій. Починали з арт-року та музики важчої як за звучанням, так і за сприйняттям. Поступово дорослішали і відмовлялися від музики «для себе» на користь «музики для людей». З важким серцем вилучали з композицій домішки етно.  І вже  намагалися робити композиції, прості для сприйняття, обов’язково мелодійні  й  максимально доступні. Головний критерій хітовості – чи наспівується приспів  після одноразового прослуховування треку.  А якщо не просто наспівується на «ммммм», а ще й слова одразу згадуються – то  взагалі супер.

Чому саме «Інший День»? Яка ідея назви?

ІД: Аранжували пісню – зараз вже важко пригадати яку.  Вийшли провітритись аби обмінятися думками.  Діалог був приблизно таким: «Ну як тобі?! Мені нібито подобається». «І мені зараз ніби нічого. Треба буде ще раз заграти іншим днем».  Варто зазначити, що тоді ми ще називалися «Батискафом», усі розуміли – назва тимчасова і не зовсім відповідає побажанням громадськості, що її уособлювали Вова (соліст, бас), Андрій (екс-соліст, екс- гітара), Микола (клавіші) та Олег (екс-перкусія). А тут хтось вирвав репліку з контексту – «Інший день». Ще раз вимовив її вголос.  Сподобалось. Й ідеологію під назву відшукали миттєво. Інший день, очікування, надія, постійний пошук себе – як свого місця в світі, так місця світу всередині власної душі. Сюди ж пречудово вписався й наш логотип – скандинавська руна Торн. «Ворота, перехід з певного минулого у непевне майбутнє».

Хто зараз пише музику і тексти? Наскільки це складно? Чи часто приходить натхнення? У якому стані ви буваєте, коли до вас приходять ідеї черговий композиції?

ІД: Наркотичного стану точно не буває. Є засоби набагато сильніші. Що стосується текстів, то тут алкоголь та різнотрав’я викликають рівно протилежний ефект. Усе розповзається тоді, коли слова навпаки треба зібрати докупи.  Найкращий засіб – це відчути правильну емоцію. РЕАЛЬНУ емоцію, а не викликану штучно. Копатися в собі, шукати рефлексію, яка була б зрозумілою тому, хто чує пісню – теж варіант. Жодних правил або визначеного часу для написання текстів не існує. Вони народжуються випадково, поза усіляким замовленням. Утім, вибачаюсь – правило таки є. Одне. Слова не повинні ставати важливішим за мелодію.  Та вони не мають бути примітивними. Слова – ніби другий шар, який відкриваєш у композиції, такий собі післясмак, що супроводжує дегустацію головного блюда.  Наші блюда, себто пісні мають прохолодні північні відтінки саме завдяки словам.

Ваша пісня «У лоні снів» давно стала відомою слухачам в Україні, її можна навіть назвати хітом. Скажіть, вона легко далась вам? Наскільки важко писати подібні пісні?

ІД: Коли постало питання, яку пісню записувати в студії, а згодом і на яку знімати кліп, ми записали увесь наш репертуар у кустарних умовах. Аби прослухати і визначитися.  У негласному конкурсі перемогла пісня «У лоні снів». Одноголосно. Вона не планувалася ані як сингл, ані як майбутній хіт – просто після прослуховування саме від неї отримали найбільш цілісне уявлення. А вистрілити могла – і, може, до речі – будь-яка з наших пісень. Грамотно аранжована та записана.

Разом із тим, Вова, - вокаліст, одного холодного 13 січня ліг спати із думкою, що добре було би написати пісню одночасно мелодійну і динамічну… Зранку 14 січня 2007 року прийшла мелодія і народився текст… «У лоні снів» довго йшла до слухача, часто співалася на концертах, але довго не могла вийти на широкий загал. Лише 2009 ми змогли її записати так, щоб було приємно демонструвати не тільки друзям і шанувальникам, а і всім поціновувачам хорошої  музики. Хоча, сказати чесно…. Немає меж для вдосконалення… Нам хочеться її доопрацювати ще…;)

Можливо, такий тривалий пошук свого звучання для пісні і дав їй можливість бути почутою для більшості слухачів.

Чим ви займаєтеся зараз?

ІД: Серйозно готуємо друге дихання після певних метаморфоз зі складом. За два місяця нас знову буде видно й чутно – із оновленою програмою, іншим звучанням та свіжим поглядом на вже знайомі мелодії.

Коли вже ми почуємо альбом? Я, просто особисто, не можу повірити, що у вас недостатньо матеріалу для платівки:)

ІД: Матеріалу достатньо, утім альбом вже давно не є самоціллю. Це як підсумок певного етапу творчості,  така собі данина поваги вірному слухачеві.  Альбом – це статус, рівень, красива обгортка.  Усе, записане в більш менш нормальній якості, миттєво потрапляє до Інету.  Принаймні, заробити на релізі вже давно не вдається й більш маститим музикантам. Альбом як такий, записаний на СD, можна порівняти зі штампом у паспорті для пари, що й без цього штампу вже п’ять років живе разом. Є альбом чи нема альбому –  зацікавлена особа завжди відшукає потрібний трек.

Чи бувають у групі різноголосся, конфлікти стосовно того чи іншого питання, творчого процесу? Як вирішуєте їх?

ІД: Різноголосся ще ніколи не призводили до бійок. Ніхто не кидався один в одного гітарами і не встромляв барабанні палички в очі. Усе вирішується демократичним шляхом.

Яку музику ви слухаєте у вільний час?

ІД: Абсолютно різну. Від «Рамштайна» до «Нотр Дам де Парі». В кожного є свої окремі слабкості. Вову «ковбасить» від усього фінського, Миколу – від усього ісландського, особливо, після того, як він власноніж забрався минулого року на славетний вулкан Ейяфйаттлайокудль. 

А не орієнтуєтесь на творчість гуртів, які вже себе зарекомендувати на світовій сцені?

ІД: Так, ви праві, що орієнтири завжди допомагають не заблукати в дорозі. Як це не дивно, Вова вважає, що зразком у музиці є Бетховен, Чайковський, і разом із ними «Бітлз» та «Квін»….

На даному етапі, що є найбільшим вашим досягненням? І чого прагнете найбільше досягнути в найближчий час?

ІД: Приємно чути, що «У лоні снів» слухають в різних кутках України, пишуть відгуки із Росії, Польщі; кліп на цю пісню переглядають із різних кінців світу… Разом з тим, хочемо ближчим часом донести до слухачів і наші нові доробки, які би могли надовго зупинитися у плеєрах і вухах слухачів;)

Розкажіть про концертні плани. Наприклад, є запрошення чи ідеї на літні фестивалі?

ІД: Так, літню спеку хочемо загасити приємно прохолодою вечорів на відомих концертних майданчиках у теплому колі шанувальників і просто хороших людей.

До речі, читачі можуть нам якраз і допомогти: поставити свій голос за участь Іншого Дня у фестивалі «Краще місто» (Дніпропетровськ, червень 2012)

Кілька приємних слів читачам:

ІД: Хай це літо принесе нові Зустрічі та гарячі і смачні Враження. Бажаємо кожному ще більше Любові і Радості у серці, з якою хотілося би ділитися з усім оточуючим світом.


Дмитрий Войналович
© www.rock.kiev.uaЧитать в архиве по теме 98:
 
Теги
27.07.2015
Новости
Музиканти чернівецького гурту F.A.B. стверджують, що їх музика орієнтована на клубну публіку. Насправді ж, практика показує, що творчість молодого колективу сприймається однаково добре як в невеликих закладах так і на відкритих майданчиках. Ми поспілкувалися із учасниками F.A.B. про зміну стилю, дебютний альбом, спільну роботу з репером і багато чого іншого
20.07.2015
Интервью
Пісні цього хмельницького гурту не мають визначеного жанру. Кожен учасник гурту пише композиції. Саме це дає таку різножанровість творчості альтернативщиків. Учасники не хочуть визначатися в якомусь одному стилі, щоб мати змогу підтримати своєю участю будь який виступ. Детальніше – в даному інтерв’ю
14.07.2015
Интервью
Ви коли-небудь куштували сало в шоколаді? Після прочитання сьогоднішньої порції рок-н-ролу з молоком вам просто-напросто не лишиться вибору, як увімкнути гучніше ваші гаджети та комп’ютери. Наша кондитерська працює 24 години на добу і особливо на вихідних» – говорить лідер гурту Лесь Якимчук, і погоджується на інтерв’ю
28.05.2015
Интервью
Гурт починає свою історію з вересня 2014-го. Спочатку це був інструментальний проект однієї людини та з часом, для більшої емоційності та кращого розуміння музики, було вирішено додати до музики вокальну партію, що і було зроблено. Про те, що було і що є ми поспілкувалися із учасниками групи
25.05.2015
Интервью
Part of Universe – молодий гурт, який грає альтернативний рок з претензією на ню-метал. Ці хлопці вміють поєднувати драйвове звучання з глибоким змістом. У інтерв’ю для нашого сайту музиканти розповіли про дорослішання гурту, про улюблені гурти, фестиваль Бандерштат та багато чого іншоговверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua