Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Рок з молоком #70. Tramontana

[ 09.06.2014 ]

Рок з молоком

Tramontana – це не лише холодний північний і північно-східний вітер, а й молодий одеський рок-гурт. Хлопці роблять акцент на глибокі тексти з гідним смисловим навантаженням. Чесність та водночас простота – запорука того, що Tramontana знайшли свою аудиторію та неупинно продовжують набирати оберти, даючи концерти і записуючи нові пісні. На питання інтерв’ю відповідав один із учасників групи – Юрій Теличко.

Привіт! Напевно, для початку, розкажи про гурт: де, хто скільки, коли?

Привіт. Ну, про групу можна сказати так: це дві пари людей. Тобто, вокаліст Аліхан Мамєдов і бас гітарист Артур «Ужасний» блукали по світи поки не зустріли барабанщика Юрія Теличка і соло гітариста Романа Басько. Хто кого зустрів питання риторичне, так як обидві групи людей існували окремо і займалися  музикою, допоки не познайомились (досить випадково) і не почали грати разом, що й стало саме «Трамонтаною».

Трамонтана – це холодний вітер, дослівно «із-за гір». Чому саме так назвали гурт, адже в Одесі гір немає, та й не надто холодно?..

Взагалі, назву знайшов в якійсь книзі лідер гурту Аліхан Мамедов. Ми пропонували свої, більш безглузді та екзотичні назви, та вони не прижилися. Подумали: хай поки буде так, ну, типу, потім перейменуємо (так думають всі молоді гурти). Потім одного разу виступили під цією назвою, так і приклеїлась. Ну, особисто моя думка, що назва не несе ніякого змістового навантаження, а просто є, тому що «звучить круто і сенс більш-менш асоціативний з гуртом».

Не хвилює, що вже є гурти із такою назвою?

Так, це питання неодноразово обговорювалося, але так як ми існуємо в країні Україна, а інша «Трамонтана» (чи скільки їх там?) в Росії, тому за конкуренцію чи судову тяганину не переживаємо. А в зв’язку з теперішніми подіями, концертів на виїзді (в Росії, тобто) не плануємо.

Яку ідею ви несете (намагаєтеся нести) своєю музикую?

Можна написати пафосними рядками про свободу мислення і про пізнання світу через звуки наших пісень, та я думаю так, що ідея проста: є митець, автор пісень А. Мамєдов, він доносить до нас своє бачення, а ми в свою чергу, додаємо те, що бачимо. Виходить ефект збільшувального скла, тобто, якщо просто подивитись на текст, нічого не буде, якщо додати музику та розкласти акценти, то можна і запалити слухача цим променем, головне не перестаратись, бо він згорить і не зможе слухати нас:)

До речі, яка тематика переважає у ваших текстах? Що/хто надихає на їх створення?

Різні соціальні проблеми, які є актуальними незалежно від часу створення пісні. Звісно, такі вдається написати не завжди. Що надихає? Думаю, в основному це люди, та взаємовідносини між ними.

У вашому активі поки-що є один ЕР «Привет». Коли плануєте нові релізи?

Музика поки що наш не основний вид діяльності, тому, думаю, що не раніше осені, а можливо, і в наступному році вийде повноформатний альбом. Так як зараз стиль звучання тільки формується і видозмінюється, то ми шукаємо щось, на чому зупинимось, тоді почнеться нова студійна робота. А міні альбом записали, щоб хоч якось заявити про себе…

Який вплив рідної Одеси на вашу творчість? В чому він проявляється?

Ну, ми не корінні одесити, а скоріше «понаєхалі», але вже встигли звикнути і полюбити це місто. Я думаю, впливу на процес створення як такого немає, якби ми жили в Житомирі, чи Чернівцях – звучали б так само. Можливо, цей вплив проявляється в ідеях пісень, так як місто дійсно колоритне!

У вас є плани виступити влітку в інших містах України, на фестивалях? 

Так, хотіли виступити на багатьох фестах, тому що на фестивалях особлива атмосфера, якої ніколи не побачиш на сольному виступі. Але так як ми не пробились в «вищий дивізіон», то для нас дорога поки закрита: молоді гурти за рік вперед «забивають» місце на сцені… Поки скрізь, де ми цікавились – зайнято. А взагалі хотілось би відвідати багато міст, зокрема столицю. Ну, також всі міста нашої неньки – це, мабуть, бажання будь-якого артиста чи гурту.

Ми говорили раніше про гурти з такою ж назвою. Але «Трамонтана» - це ще і збірка пісень БГ… Акваріум, ДДТ, НАУ, Чиж та інші рок-мастодонти якимось чином вплинули на вибір вашого музичного напрямку?

Звісно вплинули. Будь хто вам скаже, що на нього вплинули попередники, будь то Хетфілд чи Андрій Кузьменко.

На лірику, звісно, вплинули Сплін, Цой, БГ, Наутілус та інші, а от на звучання – то, мабуть, вплинули n-кількість пост-рок гуртів, та класичних рок виконавців минулого століття, таких як: Led Zeppelin, The Beatles, Judas Priest, Metallica і т.д. На кожного учасника гурту впливала музика, на якій він ріс, чи зараз слухає. Так все синтезується і потім якось виливається саме, без умисного якогось копіювання.

Кого слухаєш із сучасних (і не сучасних) виконавців?

Дуже багато різної музики: вітчизняних, західних виконавців всіх можливих напрямків і стилів, від хіп-хопу до пост-, мат-року, інді, харду, блюзу… Тому вдаватись в конкретні назви гуртів не буду.

Які плани у Tramontana на літо? 

У всіх учасників свої… Наприклад, Рома Басько, має піти в свій перший рейс на якесь там судно, я цим літом буду вступати на 5-й курс, в ОНПУ на магістра, які плани в Аліхана Мамєдова не знаю, мабуть вони стосуються його сім’ї… Хотілось би влітку давати концерти в рідному місті, але чи буде це так, ми поки не знаємо.

Чого, на ваш погляд, не вистачає сучасній вітчизняній рок-музиці? 

Сучасній українській рок-музиці вистачає всього, дійсно, окрім слухачів. Звісно, рок стає дедалі популярнішими і, можливо, ми отримаємо скоро щось на кшталт того, як у 2013 році в Британії: продаж рок-альбомів переважив поп, завдяки Arctic Monkeys.

Київ є у ваших концертних планах?

Київ… О, так! Хто б не хотів виступити в столиці?!;)

Митько Сяржук


© www.rock.kiev.uaЧитать в архиве по теме 98:
 
Теги
27.07.2015
Новости
Музиканти чернівецького гурту F.A.B. стверджують, що їх музика орієнтована на клубну публіку. Насправді ж, практика показує, що творчість молодого колективу сприймається однаково добре як в невеликих закладах так і на відкритих майданчиках. Ми поспілкувалися із учасниками F.A.B. про зміну стилю, дебютний альбом, спільну роботу з репером і багато чого іншого
20.07.2015
Интервью
Пісні цього хмельницького гурту не мають визначеного жанру. Кожен учасник гурту пише композиції. Саме це дає таку різножанровість творчості альтернативщиків. Учасники не хочуть визначатися в якомусь одному стилі, щоб мати змогу підтримати своєю участю будь який виступ. Детальніше – в даному інтерв’ю
14.07.2015
Интервью
Ви коли-небудь куштували сало в шоколаді? Після прочитання сьогоднішньої порції рок-н-ролу з молоком вам просто-напросто не лишиться вибору, як увімкнути гучніше ваші гаджети та комп’ютери. Наша кондитерська працює 24 години на добу і особливо на вихідних» – говорить лідер гурту Лесь Якимчук, і погоджується на інтерв’ю
28.05.2015
Интервью
Гурт починає свою історію з вересня 2014-го. Спочатку це був інструментальний проект однієї людини та з часом, для більшої емоційності та кращого розуміння музики, було вирішено додати до музики вокальну партію, що і було зроблено. Про те, що було і що є ми поспілкувалися із учасниками групи
25.05.2015
Интервью
Part of Universe – молодий гурт, який грає альтернативний рок з претензією на ню-метал. Ці хлопці вміють поєднувати драйвове звучання з глибоким змістом. У інтерв’ю для нашого сайту музиканти розповіли про дорослішання гурту, про улюблені гурти, фестиваль Бандерштат та багато чого іншоговверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua