Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Веремій: «Треба викорінювати лінь»

[ 09.09.2014 ]

Веремій

Про гурт Веремій не чув лише лінивий шанувальник української музики. Все частіше колектив заявляє про себе на найбільших фестивалях, нещодавно випустив новий альбом, готується до всеукраїнського туру. Крім всього, музиканти мають чітку громадську позицію (що, до слова, проявляється і в творчості Веремія). З лідером і вокалістом гурту Веремій Віталієм Калініченком у нас вийшла досить цікава, а головне – змістовна, розмова. Отож…

Вітаю! Чим зараз займається Веремій?

Привіт. ВЕРЕМІЙ зараз готується до всеукраїнського туру, а також будує плани про закородонні поїздки, презентуючи новий альбом «Вільна земля». Розробляємо новий матеріал для наступного альбому.

Над альбомом «Вільна земля» ви працювали продовж двох років. Але деякі пісні є вкрай актуальними на сьогоднішній день. Є композиції, які писалися вже в період революції?

Якщо чесно, то фактично весь матеріал написався саме до революції, ставши ніби як пророчим. Лише один трек «Не питай, коли прийде весна» написаний під час революції, буквально на самих барикадах.

Ви поїздили з платівкою по різним містам країни. Як сприймають ваші нові пісні люди різних регіонів?

В повній мірі ми предаставили платівку лише у Києві, в Польщі, та на деяких фестивалях. Тому покажемо Україні лише незабаром роботу. Але по тому, що ми бачили вже, можна сказати, що люди очікували на альбом з нетерпінням, і це реально видно!

Як ставляться шанувальники до вашої активної участі в подіях Майдану?

Само собою, що позитивно. Стояти пліч-о-пліч і пройти революцію разом... це єднає! А хто не розумів, той не зрозуміє

На твою думку, як загалом пов’язані творчість і революції?

Якщо музика несе якийсь сенс, якусь ідею, то все це взаємозалежне. Я маю на увазі, якщо йдеться про рок-музику. Бо вона в свої суті несе ідеї бунтарства, справедливості, свободи та волі, чомусь вчить.  Інакше рок-музика стане пустою.

В одному із інтерв’ю ти казав, що працюєш над ліричними піснями для «попсових каналів», щоб «трошки розбавити їхній ефір нормальною патріотичною рок-­музикою». Думаєш, потенційна аудиторія таких каналів сприйме щось глибше за «попсу»? Як зацікавити перш за все молодих людей, аби ті перестали тупо «хавати» непотріб?

Зрозуміло, що на кожен товар є свій покупець. Наш середньостатистичний слухач не дивится попсових каналів, бо він і так знає – чого хоче в житті, яку музику хоче слухати, де її знайти, та і загалом він інтелектуально підкований, а не зомбований. До зомбування в нього імунітет. Ті, хто зомбувався попсовими каналами потребують допомоги!:) Вони просто споживачі, яким дають продукт. Якщо давати інший продукт, то вони і сприйматимуть інше. Тому, перш ніж донести наш матеріал до цієї аудиторії, варто знайти певний «місток» до них. Таким містком і буде наш ліричний матеріал.

Повернімося до творчості. Особисто тобі, що більш легше та приємніше писати: любовну лірику, про патріотизм, драйвових пісень?

Ну, це залежить від настрою. Одна людина не може весь час тільки сумувати, чи тільки божевільно радіти. Ми маємо різний настрій, і це прекрасно. От в залежності від настрою і пишеться матеріал

Який все ж основний посил вашої творчості?

Мабуть наш посил це наше основне завдання – показати українську музику по-новому для українців і світу, достукатись українськими мелодіями та словом до сучасної молоді, надихати цією музикою, привити любов до українського, «активувати» у багатьох сплячий ген патріотизму, дати сил у боротьбі...

За твоїми спостереженнями, у гурту стало більше шанувальників? Як міняється вік та статус  людей, що приходять на ваші виступи?

Ой, та на концертах можна побачити всі вікові категорії! Я бачив і дітей 3-5 років, і людей похилого віку – і це прекрасно!

Цьогоріч ви встигли відіграти і на вітчизняних фестивалях і побувати в Польщі. Як в сусідній країні сприйняли Веремій?

В деякій мірі навіть краще, ніж в багатьох містах України. У людей є певний голод по українському, бо для них це щось нове. Після виступу у Польщі, нас з наступного дня вже почали крутити на їхньому радіо.

Як гадаєш, що потрібно міняти у свідомості людей, аби викорінити з неї байдужість, інертність, «пофігізм»?

Треба викорінювати лінь. Лінь – найбільша хвороба людей. Бо якщо працювати над лінню, позбуватись її, то світ виявиться доволі цікавим, жити стає цікавіше, відкриваються горизонти адекватного сприйняття реальності. У людей з’являються нові інтереси, людина починає цікавитись власною історією, починає ставати особистістю, самоідентифікує себе, починає читати книжки, подорожувати, а головне – аналізувати те, що відбувається навколо. Також треба правильно виховувати молодь, щоб вона потім не ставала «ватніком».

Які плани у вас на осінь? Плануєте нові пісні, кліпи?

Як я вже казав, ми плануємо всеукраїнський тур, записи нового матеріалу для нового альбому. Ну, і кліпи можна буде нові побачити. Якраз працюємо над цим.

Скажи кілька слів шанувальникам української музики та культури загалом:

Люди, не тупіть. Україна має найбільшу і найглибшу пісенну традицію у світі! Українська музика і мова – є фактично наймилозвучнішими у світі! Ми реально маємо чим пишатись, чим втерти носа всім на цій землі, нам є, що показати! Відвідуйте українські фестивалі, концерти, підтримуйте українських митців! Дайте їм можливість існувати і творити! Бо вони мають місію – творити для ВАС! Слава Україні! 

Героям Слава!


Дмитрий Войналович
© www.rock.kiev.uaЧитать в архиве по теме 8:
 
Новости
Теги
22.10.2016
Видео
Навздогін за нещодавно презентованим лонгплеєм «Доки є крила» гурт Веремій презентував відео на пісню «Холодна вода». Тут є все: коні, дівчата, військові, змія, шабля, степ, ліс, розламана скрипка. При тому, це все об’єднується потужним звуковим рядом
28.03.2016
Новости
Вішій увазі: КораЛЛі, Біла Вежа, Веремій, Мотор'ролла, П'ятий вимір, Фліт
24.06.2015
Видео
Красива пара в метро – милується одне одним, не соромиться поцілунків. В їх серцях звучить особлива музика, яку хочеться згадувати з першим снігом, а щоліта переживати знову
19.01.2015
Видео
Колискові в українських родинах співалися з давніх давен. Гурт Веремій і режисер Марія Федюк зняли кліп на тиху, затишну і життєствердну пісню «Колискова», яка стане в пригоді люблячим батькам і налаштує кожного з нас на добро і віру в найкраще
03.08.2014
Веремій у новому альбомі продовжує відроджувати забуті легенди та оповіді. Пісні альбому – епічні полотна, вишиті складною музичною технікою, прикрашені звучанням флейти, скрипки і, часом, віолончелівверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua