Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Sasha Boole: «Мінімум інструментів і максимум правди»

[ 13.11.2014 ]

Sasha Boole

Sasha Boole – один із найяскравіших виконавців вітчизняної фольк-сцени (не тієї, що шаровари і кобза, а тієї, що віскі, пісні-історії та дорога), грає на гітарі, стомп-боксі та губній гармошці, унаслідуючи традиції американських фольк-сінгерів, у поєднанні із характерним готік-американі сирим і грубим звучанням… Нещодавно вийшов у світ другий альбом музиканта, тому ми не могли не поспілкуватися із цим (без сумніву талановитим та перспективним) самородком…

Привіт. Давай для початку, розкажи нашим читачам трохи про себе?

Я – Саша Буль. Не Сашко Буль, не Олександр Буль, як часто говорять, а Саша Буль. Маю досить різкий темперамент. Достатньо впертий, щоб досягати свого, але й не менш відкритий, щоб приймати сторонню думку.

Як взагалі так вийшло, що ти взяв до рук гітару і почав складати й виконувати пісні?

Тут вийшло навпаки. Я спершу почав писати пісні, а вже потім взяв у руки гітару. Настає час, коли всі ці мелодії і тексти в голові починають надокучати. І тоді їх потрібно десь подіти. Можна втримати їх в собі і почекати поки вони здохнуть і перегорять в тобі, а тим часом влаштуватися на державну роботу, завести дружину, взяти кредит і більше до них не повертатися. Або ж, взяти якийсь інструмент і почати щось з цього викарбовувати. В моєму випадку це стала гітара. На той час я вже трішки грав на губній гармошці. Але, оскільки я маю лише один рот і грати та співати одночасно мені не вдається, то довелося вчитися грати на гітарі. Яку до того я ніколи в житті до рук не брав. Так, три роки тому, я дебютував, як Sasha Boole.

Розкажи про свій другий студійник «Survival Folk».

«Survival Folk» може розчарувати багатьох, кому прийшовся до смаку «Vol. 1». Він складніший, темніший і більш сухий. Я не запрошував сесійних музикантів. Тут я на одинці зі своїми гріхами і тим, що мене їсть. Мінімум інструментів і максимум правди. Комусь він може здатися бруднуватим, адже я намагався мінімалізувати цифрове втручання і пост-обробку записів.

Проте, поціновувачам жанру, мені здається, альбом має сподобатися. Хоча, не будемо загадувати.

А що з піснями?

До альбому увійшло 11 пісень. І лише 3 з них – україномовні.

Ти, до речі, в одному із інтерв’ю казав, що наступний альбом буде орієнтований більш на Захід. В чому саме це «орієнтування» проявляється?

Саме в англомовності альбому. Їхати до країн Європи і грати україномовний фольк – затія не дуже вдала, якщо це не шароварщина. Мені важливо, щоб мене розуміли, а англійська – це мова, яку зрозуміють і за кордоном, і в Україні, якщо захочуть.

У тебе є пісня «Розлилася вода», де ти гарно сказав: «Хто сьогодні мовчить, в того завтра – ніколи не буде». Цю пісню можна назвати революційною? Особисто, можеш сказати, що твоя творчість – в чомусь революційна?

Якщо вона мотивувала людей на якісь дії, на пошук справедливості та непокору, то я думаю, що можна. Щодо творчості, то мені здається революційним хоча б те, що серед козаків з електрогітарами та безликих поп-рокерів, я почав грати музику, яка стала для багатьох відкриттям.

Ти частенько виступаєш і по різним університетам, наскільки мені відомо... Виконуєш там, наприклад, «Авжеж»?:)

Я виконував в костьолі «Люди їдять людей» та «Коли стихнуть зайві звуки», щоправда, запитавши у пастора, чи можна виконувати пісні про апокаліпсис у святині. Через це – зіграти «Авжеж» у ВУЗі для мене не проблема. Навіть навпаки, я вважаю, що потрібно її там грати. Адже наша система освіти шкутильгає на всі 4 криві ноги. І зайвий раз нагадати про відповідальність, яку вони несуть, не завадить.

Дійсно вважаєш, що потрібно закривати унівєри і школи?

Я багато чого говорю в піснях, якщо все буквально сприймати, то можна або посивіти, або подумати, що я геть не сповна розуму.

Про що пісня «Люди їдять людей»?

Про життя і людей. Я думаю, Джордж Ромеро у своїх фільмах теж натякає, що зомбі-апокаліпсис вже почався. Просто, ще не всі зрозуміли.

В інтерв’ю одному ти казав, що хотів би виступити у в’язниці. Чому?

Тому що та публіка не прийде на мій концерт в клуб, тому що там у них свій характерний соціум…

Деякі технічні моменти... В тебе багато гітар? Яка твоя улюблена?

На разі – три вдома і ще дві на фазенді. Я не страждаю колекціонуванням інструментів. Просто усі вони різні, і деякі інструменти знаходять мене самі. От наприклад, одна з них, Hofner 51-го року. Я її на барахолці купив в абсолютно «іграбельному» стані. Ще трішки вичухав і тримаю, як антикваріат, подеколи на ній граючи вдома. Таку гітару з собою нашими дорогами возити небезпечно. Ще є одненька – резонаторна. Подеколи з нею їжджу на концерти. Ну, і безвідмовний, як АК-47, Мартін з яким я в основному і гастролюю, тому що він звучить добре на будь-якому майданчику. І в студії він, як риба у воді. До речі, увесь новий альбом зіграний на ньому.

Врешті-решт: чому саме національна фолькова музика народу Америки?

Тому що, коли 4 роки тому, я вперше взяв до рук гітару і спробував грати, в мене вийшло кантрі. Блюз я любив завжди, адже вже до того грав на губній гармошці. От і замішалося в мене щось на основі кантрі, фольку і блюзу.

Де ти б хотів зіграти: місто, фестиваль, клуб?

Ой… Таких місць безліч. Я зараз, якщо почну перелічувати… Скажу одне – енергії в мене багато, і я не збираюсь обмежувати себе Україною, а то й – континентом.

Скажи кілька слів читачам порталу:

Бережіть себе. Я от недавно прочитав про токсоплазмоз. Загугліть – це просто жесть!

Митько Сяржук


© www.rock.kiev.ua
Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua