Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Рок з молоком #104. Helgi

[ 28.05.2015 ]

Рок з молоком

Helgi – то є така рок група, яка поєднала творчим союзом два міста (Золочів та Львів), і виконує відверту запальну рок-музику. Гурт починає свою історію з вересня 2014-го. Спочатку це був інструментальний проект однієї людини та з часом, для більшої емоційності та кращого розуміння музики, було вирішено додати до музики вокальну партію, що і було зроблено. Ну, а далі – закрутилося-почалося. Власне, про те, що було і що є ми поспілкувалися із учасниками групи. До речі, склад гурту нині такий: вокал – Ярина Сидорович, гітари – Лев Тарасенко та Олег Слюсаренко, бас – Роман Кубік та ударні – Юля Чорна. Отож…

Розкажіть  трохи про початок вашої творчої діяльності. З чого почалося ваше знайомство і, власне, Helgi?

Ярина: Все почалось з Олікового сольного інструментального проекту. Якось кинув він мені один зі своїх записів, попросив щось написати на це. Хоч знаю я його з дитинства практично, такої музики від нього не чекала, тому була приємно здивована і погодилась. Потім вирішили зробити на основі цього гурт, а назву вже не міняли. Думаю, що переломним моментом стала наша перша спільна репетиція, коли ми зрозуміли, що перспектива є. Тому, пішовши з гуртів, в яких на той час перебували, ми зосередились на Helgi. Згодом приєднались Рома, Лев та Юля і ми стали повноцінною командою.

Що ми маємо знати про Friends & Potation та Two Dead?

Олег: F&P це те, з чого ми починали, думаю, у всіх були такі проекти, коли ще ніхто не вмів грати, але грати хотілось, тоді ми і зібрали ФаП. Також у Helgi зараз троє з п’яти учасників – колишні учасники ФаПу. З TD все важче. В моєму рідному місті Золочеві, коли немає чим зайнятись (а там ніколи немає чим зайнятись), ми з другом пишемо музику, так, напевно, і вийшов цей TD, але він зараз переріс у блек-метал проект Шляхом Сонця і цієї зими ми випустили альбом…

І все ж не можу не спитати: «Хельгі» з перекладу на древню скандинавську означає «священний»… Ваша назва будується на цьому визначенні? Звідки тяга до скандинавського?

Олег: Думаю, назва трішки не звідти, але – так – від скандинавського. Ну, мене найбільше надихають блек-метал гурти і фолк, багато тих гуртів з тих країв та й просто подобається ця культура. А назва, як казала Ярина, це залишок мого інструментального проекту, просто, вирішили вже не міняти і… от.

Які музиканти вас надихають, і кого ви вважаєте корифеями вашого ж жанру?

Ярина: Надихає багато хто, але це далеко не обмежується стилем, в якому граємо ми. Я, на щастя, вже давно переросла моменти, коли слухають/не слухають щось лише через стиль. Граємо ми альтернативну музику, стараємось робити наші пісні різними, не схожими одна на одну. Кожен вкладає щось своє, а всі ми різні, як відомо.

Олег: Ну, особисто я, люблю український блек-метал типу Nokturnal Mortum і Kroda, я можу послухати їх і написати «попсу», але все ж. А щодо нашого жанру, я не знаю, мало знаю гуртів  з жіночим вокалом (саме таких альтернативних). З музики, то думаю – до епохи R.E.M., The Killers і таке.

До речі, для тих, хто не в курсі: що ви граєте і про що співаєте?

Ярина: Всі свої тексти, на даний момент, я можу поділити на дві категорії : стосунки і мотивація. Про людські взаємини, в тому числі і кохання, не писати не можливо. А от вірші які спонукають до дії я пишу в першу чергу для себе. Не хочу, щоб виглядало, ніби намагаюсь навчити когось життя.

Олег: А я стараюсь грати музику, все інше буде само.

Граєте інструментальні композиції зараз на концертах, чи то вже в минулому?

Олег: Є на даний момент 4 інстурментали, я продовжую писати в цьому жанрі, але все кладу в «шухляду». Думаю, з часом ще буде декілька треків в Helgi. Хотілось б пообіцяти, але не можу…

Де вже, до речі, мали нагоду презентувати свою творчість?

Ярина: В мене є свій проект, який стосується суто літератури, тому широко відома в вузьких колах, як то кажуть. Це забезпечує можливість виступати на літературних вечорах, що ми і робили.

Олег: Ну, ми досить молоді, тому багато де грати не було можливості, але все ж. Зараз маємо концерт у Тернополі з досить хорошими гуртами. Та і більшість концертів припадає на літо, особливо фестивальних, а для Helgi  – це лише перше літо:)

Ви записуєте черговий сингл. Що це буде за робота?

Олег: Цей сингл буде дуже специфічним, навіть через його історію.

Довгий час він носив назву «Левкова», тому що її написав наш новий гітарист, як тільки прийшов до нас. І ще на попередньому концерті в трек-листі вона була так і записана, бо не мала назви. Зараз це вже «Аксіоми». Це поєднання якогось панку з попсою, вперше, як почув її, сказав собі: хочу її записати. Тож найближчим часом вона з’явиться в мережі і самі оціните!

Ваші сингли є самобутніми, чи це «ластівки» з майбутнього альбому?

Олег: Ці сингли – це домашні демки, які були для того, щоб хоча б кудись запросили грати. Вони всі схожі за тематикою, тому для альбому цілком підходять, хоча я не вбачаю їх у альбомі. Потрібно дивувати свого слухача чимось новим та оригінальним, а не старим добре записаним матеріалом.

І всі ці сингли виникали досить спонтанно, у них практично немає історії, це все робилось для відпочинку швидше, але ніяк не для альбому.

У невеликому Золочеві є ще гурти, з якими ви товаришуєте? З якими гуртами взагалі підтримуєте зв’язок?

Олег: У Золочеві я знаю лише один гурт – ForceOut, думаю там їх більше і немає. А Helgi базується більше у Львові, хоча географія гурту досить дивна. Та і ми швидше товаришуємо з музикантами та людьми з гуртів, ніж з гуртами повністю. Я наприклад на rock.lviv.ua веду передачу про Львівський андеграунд, то ж доводиться спілкуватись з гуртами. Хоча, на мою думку, це одна з найбільших проблем, що гурти більше ворогують, аніж товаришують. Кожен вбачає в іншому гурті супротивника. Думаю, якби гурти більше «тусили» разом, було б круто. Але це лише моя особиста думка. А так, щоб підтримувати зв’язок, то певне – Zoman, наше знайомство почалось ще з FAPу, хоча і грають вони взагалі далекий від нас стиль.

На вашу думку, чи можливо рок-гуртам з периферії завоювати визнання на Всеукраїнському рівні?

Олег: Можливо, тим більше зараз в епоху інтернету і таких чудових комунікацій, тепер гуртам не потрібно розклеювати 100 афіш по місту, щоб хтось дізнався про їх концерт. Та й сам запис став набагато дешевшим. Добре записатись можна навіть удома, чого раніше не дозволяло обладнання.

Також потрібно вкладати у те, що ти робиш, тому що ніхто не прийде і не скаже тобі, що ти зірка і т.д. Навіть, якщо ти до біса талановитий, якщо тебе ніхто не знає, толку з твого таланту – 0. Та й всі гурти колись були в андеграунді, шанси у всіх рівні.

У вас за ударними – дівчина. Не часто побачиш таку картину в «тяжких» гуртах. Не важко Юлі? Взагалі: у вас є лідер, який як скаже – так і буде?

Юля: Ну, я все життя хотіла бути не такою як всі дівчата. Бувають важкі моменти, але їх треба долати і йти далі, плюс я сама хочу грати досить важкий метал:) А щодо лідера, то я можу сказати, що в групі цінують думку кожного, ми перед тим як зробити щось спочатку обговорюємо ще, всі разом виставляємо всі «за» і «проти».

Ярина: Стараємось радитись зі всіма і підлаштовуватись один під одного, але на такому далеко не заїдеш. Анархія і всі таке. Тому неофіційним лідером назвати можна Оліка, організатор з нього хороший.

Хто є вашою аудиторією?

Ярина: Судячи зі статистики нашої спільноти, основну частину нашої аудиторії складають хлопці віком від 18 до 21. Правду кажучи, мене це не може не дивувати і не тішити. Як на мене увагу такої аудиторії привернути важче, ніж п’ятнадцятирічних дівчаток.

Олег: Скажу чесно, мене хлопці віком від 18 до 21 не радують:) Мені головне, щоб Яні (муза типу) сподобалось, я не женусь за аудиторією.

На що можна піти «заради бажань»? Вірите у здійснення мрій? Які маєте мрії?

Ярина: Заради бажань можна піти на багато. Але не завжди цілі виправдовують методи, все залежить від людей. Досягати цілей потрібно за рахунок самовдосконалення.

Олег: Якщо не мріяти, то навіщо жити? Якщо не мати мети, то навіщо прокидатись зранку і проживати день? Думаю, Helgi рухається завдяки «мріям» кожного з учасників, всі ми прагнемо чогось досягнути, і це нас стимулює. А щодо мрії, то вона проста: це можливість заробляти на життя власним хобі, тобто, музикою.

Митько Сяржук


© www.rock.kiev.uaЧитать в архиве по теме 98:
 
Теги
27.07.2015
Новости
Музиканти чернівецького гурту F.A.B. стверджують, що їх музика орієнтована на клубну публіку. Насправді ж, практика показує, що творчість молодого колективу сприймається однаково добре як в невеликих закладах так і на відкритих майданчиках. Ми поспілкувалися із учасниками F.A.B. про зміну стилю, дебютний альбом, спільну роботу з репером і багато чого іншого
20.07.2015
Интервью
Пісні цього хмельницького гурту не мають визначеного жанру. Кожен учасник гурту пише композиції. Саме це дає таку різножанровість творчості альтернативщиків. Учасники не хочуть визначатися в якомусь одному стилі, щоб мати змогу підтримати своєю участю будь який виступ. Детальніше – в даному інтерв’ю
14.07.2015
Интервью
Ви коли-небудь куштували сало в шоколаді? Після прочитання сьогоднішньої порції рок-н-ролу з молоком вам просто-напросто не лишиться вибору, як увімкнути гучніше ваші гаджети та комп’ютери. Наша кондитерська працює 24 години на добу і особливо на вихідних» – говорить лідер гурту Лесь Якимчук, і погоджується на інтерв’ю
25.05.2015
Интервью
Part of Universe – молодий гурт, який грає альтернативний рок з претензією на ню-метал. Ці хлопці вміють поєднувати драйвове звучання з глибоким змістом. У інтерв’ю для нашого сайту музиканти розповіли про дорослішання гурту, про улюблені гурти, фестиваль Бандерштат та багато чого іншого
21.05.2015
Интервью
Пісні The Rocksteady – це окремі історії з життя про взаємовідносини між людьми, події, що оточують людей, переживання та почуття. Можливо, як говорять самі музиканти, «одна з наших пісень саме про Вас». Вокаліст Андрій Кича та клавішник Володимир Сукало розповіли про власну творчість, та що вони «готові іти до кінця»Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua