Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Дмитро Добрий-Вечір: «Я так і не навчився брехати»

[ 12.03.2005 ]

Дмитро Добрий-Вечір
фото: Д. Добрий-Вечір на студії «Гута»

Сьогодні у львівській «Ляльці» виступатиме без перебільшення легендарний рок-гурт «Вій». Ця найпримарніша капела, що останнім часом украй рідко розплющує очі, обіцяє потішити шанувальників давніми піснями та приємно здивувати новими композиціями, що вже за кілька місяців з'являться в третьому альбомі колективу. До речі, нову платівку презентуватимуть не лише метри української альтернативи, але й молода команда з Тернополя Audi Sile, що також братиме участь у концерті. Завдяки очевидній консервативності «Вій» зберіг та увиразнив у своїй музиці все те, за що його колись устигли полюбити, етнічну медитативність, поганську символіку та акустичну похмурість. Команда, яка зуміла не зрадити собі у часи великої популярності та всеохопної депресії, вкотре нагадає нам про втрачений взаємозв'язок людини з Космосом. До Вашої уваги розмова з лідером гурту Дмитром Добрим-Вечором напередодні концерту.

Про Вас говорять яко про людину, що не любить спілкуватися із журналістами...

Це неправда! Мені вже кілька разів казали, що я не комунікабельний і не дуже шаную журналістів, навіть приписали провину якомусь працівникові мас-медіа, що нібито мене образив... То смішно.

Наскільки Ви є авторитарним у питаннях творчості?

Я дуже авторитарний, адже вважаю, що коли на моїх плечах лежить вантаж написання музики, текстів, аранжувань, то інші члени колективу мають або цілком мені довіряти, або взагалі не працювати зі мною. Звісно, я ніколи не скажу: «Мені так хочеться і крапка», завжди аргументую свою позицію. І якщо мене переконають, що зробити якось інакше таки буде краще, то погоджуся, немає жодних проблем.

Річ у тім, що я працюю з молодими музикантами, тож волею долі мушу напучувати їх. Я довіряю своєму музичному досвіду, водночас радо дослуховуючись до свіжих ідей. Мені сорок три роки, я маю багато друзів музикантів-ровесників, але помітив тенденцію, що мені цікавіше спілкуватися з молоддю, яка ще не втомилася шукати себе.

Які якості мають бути притаманні музикантові, щоби він грав у гурті «Вій»?

Нещодавно ми взяли до себе нового гітариста. Йому 23 роки, але він уже вміє грати на багатьох інструментах. До речі, познайомилися ми через інтернет: хлопець заліз на наш сайт і попросився в гурт.

А взагалі-то, для всіх нас не так важливо, наскільки професійно грає музикант, більше важить його здатність творчо мислити й любити нашу музику. І ще прагнення до зростання. Нас усіх тримає разом віра в краще та довіра кожного особисто до мене.

Тобто можна сказати, що Дмитро Добрий-Вечір є такою собі ланкою, яка тримає всіх укупі?

Мабуть, що так. Я консолідую.

А чи можливо поєднати любов до музики із сімейним життям?

Ні. Хоча я одружений уже 18 років і дуже люблю свою жінку та доньку, реально усвідомлюю: якби весь цей час залишався сам, то моя музична кар'єра просувалася б значно краще. Музиканти першого складу, з якими я розпочинав, не витримали. Зараз усі заробляють гроші не музикою. Я їх розумію: сім'я, діти, але... Якщо ти справжній музикант, треба віддаватися музиці до останку, а не думати про гроші, яких потребує твоя родина.

Знаю, що працюєте над новим проектом «Триб'ют».

Так, ми пишемо альбом з такою назвою. Точніше, наразі ми оголосили конкурс і збираємо заявки від музикантів, які хочуть зіграти нашу пісню. Не робимо жодних обмежень: це може бути будь-хто, нам навіть цікаво почути власні композиції у несподіваному, новому ракурсі. Це довготривалий проект: зберемо заявки, влаштуємо прослуховування, а вже тоді писатимемо...

Також до травня готуємо нову платівку. Вона відрізнятиметься від двох попередніх, по-перше, оркестровим аранжуванням, а по-друге, буде більше народних інструментів і менше традиційних барабанів. На завершальній стадії перебуває ще й мультимедійна енциклопедія про гурт «Вій».

Яким бачите майбутнє української рок-музики?

Я дивлюся в майбутнє оптимістично, хоча теперішня ситуація не дає особливих приводів для радості. Занадто багато комерції, замало цікавих ідей. Можу вирізнити львівський «Чорний вересень», київський гурт «Самі свої», а так щось більше нічого й не спадає на думку... Нам надсилають свої записи різні молоді команди, але останнім часом не було нічого цікавого.

Крім того, мене дратує клановість, яка панує скрізь, у музиці зокрема. Скажімо, пробитися, щоби виступити на тому самому майдані, було не так просто. Ми підходили, хотіли підтримати Віктора Ющенка, але нам сказали, що ми праворадикальні. Чому? Відповіді не було, та нас усе одно не пустили. Не той формат...

Що для Вас є визначальним критерієм якісної музики?

Передусім її мають професійно зіграти та аранжувати, а ще вона мусить містити якусь ідею та бути відвертою й оригінальною. Усе, що роблять на соціальне замовлення чи на замовлення часу, не має права на існування як культура.

Багато говорять про містичну атмосферу на ваших концертах. А що ви самі відчуваєте під час виступу?

Ми не намагаємося спеціально цього досягнути, просто граємо, а воно якось само собою виходить. Деколи виступаємо, навіть не маючи переліку пісень, тоді вже під час концерту вирішуємо, яку пісню зіграємо наступною.

Можливо, річ у тім, що ми переважно виступаємо non-stop, чи, може, у тому, що використовуємо на концертах аудіозаписи шумів природи, голоси птахів і тварин...

Чого Вам тепер бракує для повнішого відчуття щастя?

Щастя складається з багатьох моментів, але завжди один елемент заважає решті. Людині постійно чогось хочеться! А я так і не навчився брехати собі. Щасливі люди, на мій погляд, роблять саме так брешуть собі. Чи можна сказати, що я сьогодні щасливий? Мабуть, що ні... Багато років тому для мене було щастям зіграти свою пісню й почути оплески. Сталося. Тоді я зрозумів, що у світі дуже мало абсолютно щасливих людей. Можливо, їх узагалі немає.

Розмовляла Катерина КИРИЛОВА, Київ-Львів

Читать в архиве по теме 58:
 
Новости
Теги
25.12.2016
Новости
Напередодні Різдва Kozak System дали друге дихання треку кінця 1980-х років: «Різдвяна балада» була створена гуртом «Банита Байда», а згодом виконувалася колишнім учасником «Банити», автором музики Дмитром Добрим-Вечором разом з його власною групою «Вій»
17.10.2012
Фото
На Михайлівській площі в Києві відбувся рок-концерт з нагоди 70-річчя створення Української повстанської армії та Покрови Богородиці. Підбірка фото з виступу Вій, Орест Лютий, Павло Нечитайло та Кому Вниз
18.07.2012
Даже по меркам киевской музыкальной сцены двадцатилетней давности, более чем богатой на таланты, «Вій» всегда занимал особенное место. «Kolysanka Dla Lalkowych Niemowlat» - это сборник, составленный из двух последних по времени альбомов группы, «Хата скраю села» и «Йшов я небом», самим Дмитром Добрый-Вечир специально для польского рынка
30.03.2011
Фото
Раптово повалив сніг. На такий зазвичай кажуть «лапатий». Швидше, швидше через темний безлюдний парк на звуки, на світло і в тепло. Так неочікувано зима війнула останніми холодами, так Полтава зустріла гурт «Вій», який нарешті завітав до нашого міста (якраз в розгарідовгого 3-місячного концертного туру) з виступом, що відбувся у рок-кафе «Villa Крокодила»
26.02.2011
Фото
Що спільного у Вія з Doors, що зривають шифер з моєї козацької макітри чи то чуба? А що спільного в танку вогню індіанців і купальському багатті моїх пращурів? Що спільного у ритуалі входження на стезю війни захисників своєї землі, дітей нового континенту й висвяченням ножів гайдамаків Холодного Яру та чорним прапором уже наших дідів із гаслом «Волю Україні або смерть»? Це дух. Його якість. І байдуже, чи то музика, чи скульптура, література чи театр – тільки дух робить ці твори Мистецтвом!
А «Вію» уже 20 років! Вітаємо воїнів і войовниць із ювілеєм!вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua