Друзі, ця версія сайту не оновлюється і припинить свою роботу напочатку наступного року. Всі запити будуть перенаправлятись на домен rock.ua.
Як завжди, всі зауваження і пропозиції вітаються, пишіть: info@rock.kiev.ua або в ФБ
Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
9
апреля
2018
Купить билет
Дворец Спорта
Вход: 550-1500грн.
Последнее
Экс-солистка группы Nightwish Тарья Турунен в Киеве: 10 неизвестных фактов
04.12.2017 - [новости]Tarja Turunen
Меньше месяца осталось до приезда одной из самых известных рок-див, экс-солистки группы Nightwish Тарьи Турунен. Единственное выступление голосисткой финки состоится 21 декабря в Октябрьском дворце
DASH – дебютний відео-кліп
14.11.2017 - [видео]DASH
В кліпі столичного гурту DASH (Rapcore/Hardcore) знімалися виключно шанувальники творчості гурту, а самі зйомки проходили на території арт-простору «Суспільна платформа Колізей КПІ».
Cheshires представили в Киеве «Суперминор»
12.11.2017 - [новости]Cheshires
20-го октября одесские альтернативщики Cheshires представили в киевском Mezzanine новый студийный альбом

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

Маzепа fest - буде, в який би екстрім не впадали яничари

[ 01.06.2005 ]

Ось уже втретє початок літа несе із собою подію неординарну і знакову для України відроджуваної з руїни, - рок-фестиваль «Мазепа-фест». Він народився із мрії. Із мрії музикантів-нонконформістів бути почутими. Із мрії режисера Національної опери Сергія Архипчука створити дійство, яке б з’єднало в єдиний ланцюг минуле, сьогодення й майбутнє. Із мрії музикознавця Олександра Євтушенка познайомити найширше коло слухачів з найталановитішими рок-музикантами, з найновішими течіями в цій царині культури. Але найпершою була шляхетна мрія «аномального Кульчинського», тобто — народного депутата, голови обласних організацій «Просвіти». Миколи Кульчинського, — про те, щоб фестивалем імені великого гетьмана окреслити широку панораму української культури перед очима того вчорашнього совка чи просто молодої, ще не дуже освіченої, людини, яка змушена була жити в середовищі, що нав’язувало рабську залежність від російської попси. Є навіть термін такий: «ГКП – розшифровується як «голіма кацапська попса».

Мрія про панораму всіх видів мистецтв і всіх музичних жанрів вповні ще не здійснилася, поки що маємо лише рок-фестиваль. Але цього року, як повідомили на прес-конференції організатори, рок-музиканти творитимуть свою рок-месу молитву за полеглими козаками два дні — 11 та 12 червня, а напередодні, 10 червня, відбуватиметься знайомство з фільмами молодих українських режисерів та « Залізною сотнею» Олеся Ярчука.

«Фестиваль не є вузько політичним, які б лозунги ви б не почули,- сказав Сергій Архипчук.- Тому що питання правди і кривди є вічним, воно зв’язує проблему Мазепи з нашими проблемами, а наші проблеми — з проблемами, над якими міркували найвидатніші уми людства. Гаслом фестивалю, можливо, буде фольклорний образ живої і мертвої води. Ми хочемо, щоб наша молодь пила лише живу воду творчості.»

Минулі два фестивалі, і особливо минулорічний, стали яскравою сторінкою не лише в історії рок-музики, а й в історії духовного опору українського народу кримінально-олігархічній диктатурі. Тому організаторам доводилося нелегко. Тепер Микола Кульчинський висловив сподівання, що не буде проблем ні зі Співочим полем, ні зі спонсорськими коштами, бо підприємці менше боятимуться міськвиконкому (читай — народного депутата Кукоби, який править Полтавою). Та але як не прикро, надії на те, що вже й Полтава живе у новій Україні, не справдилися. Не встигли організатори на прес-конференції оголосити дату проведення фестивалю та місце — Співоче поле Марусі Чурай, як з міськвиконкому повідомили, що у них, бачте, на Співочому полі в акурат у ці дні — екстрім-фестиваль. Така собі капость дрібних бісів на замовлення Вельзевула.

Тому наразі не можемо запросити читачів газети приїзджати до Полтави на Мазепа-фест у вказані вище дні. Почекаємо результатів переговорів. Ясно одне: міська влада примітивно мстить Кульчинському як організаторові безстрокової акції протесту проти «безголового» існування Полтави. Як бачимо, Полтавська битва ще триває. Але віриться, що зрештою спадкоємці біснуватого Петьки-царя зазнають поразки. І ми можемо безборонно і досхочу слухати героя Майдану Фому і великих та славетних «Кому вниз», народного артиста Тараса Петриненко і «Комаху» Марію Хмільову, львівське «Файно» і харківське «Вікно», «Гуцул-Каліпсо» з Чернівців і «Бумбокс» із Черкас, «Дивних дітей» з Білозерська на Луганщині і «Фактично самих» з Івано-Франківська, «Царство небесне» зі Стаханова Донецької області і «Королівських зайців» зі Львова, кобзаря Тараса Компаніченка, Ольгу Богомолець, Олександра Смика, «Тол» з Кривого Рогу і «OT VINTA» З Рівного, полтавські гурти «Трансформер», «Арахнофобія», «Берег Бонази», «Пінс», »Бавовна», «ДельТора», «Незвичайні так отож».

Серед названих і не названих учасників фестивалю є справді суперові явища, гурти, які відкривають нові сторінки в розвитку українського року. І гріх не підтримати цей фестиваль, навіть якщо тобі не подобається головний спонсор Мазепа-фесту — народний союз «Наша Україна», Президент Ющенко і гетьман Мазепа. А що «анклаву кучмізму» під дахом Полтавського міськвиконкому вони не подобаються, нічого дивного: хлопці рятують свої шкури від народного невдоволення. Але якщо живих ще можна якось дурити, водити за носа, позичивши в Сірка очей, то як можна гнівити тінь великого гетьмана? З такими речами не жартують. Пам’ятаєте Дон-Жуана, котрий пожартував з Командором? Чи не думають пани Кукоба, Бойко, що помста ображеної святої тіні може бути страшною? Не гнівіть небеса. Хіба не чуєте, як вони гудуть роково: «Кому там пора вниз?!»

Сьогодні, 25 травня, перший заступник міського голови М.Юхименко повідомив М.Кульчинського, що фестиваль відбудеться в намічені числа 11-12 червня, а ініціатива А.Бойка, заступника з гуманітарних питань, про проведення 11 червня екстрім-фестивалю є недоцільно.

Ганна Дениско [ www.prosvita.poltava.ua ]


вверх
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2018 www.rock.kiev.ua