Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
14
сентября
2017
Купить билет
«Roof»
Вход: от 200грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«Перлини сезону»: фестиваль непотрібної музики?

[ 16.06.2005 ]

Перлини сезону

В Україні мало фестивалів. В Україні катастрофічно мало рок-фестивалів. Але коли українські музиканти зустрічаються з Дирекціями тих українських фестивалів... Давно наболіла і весела тема. Ми пропонуємо її для обговорення.

Мабуть не так вже й часто молодим українським рок-гуртам доводиться приймати участь в ранкових концертах, а тим більше у відповідальних прослуховуваннях. Організатори всеукраїнського молодіжного фестивалю «Перлини сезону» взялися виправляти ситуацію, мабуть вирішивши, що ранковий час не повинен відобразитись на рівні виконавської майстерності музикантів. Рок-музикантів...

Отож не так давно о 10-ій ранку в клубі «Store 205» з 30-ти хвилинним запізненням відбулося прослуховування переможців попереднього демо-відбору фестивалю «Перлини сезону». Прослуховування «живе», але явно напівсонне - члени журі в купі з організаторами жодному з понад 40-ка виконавців «забули» оголосити чи не основну дрібничку: не були повідомлені критерії, за якими буде оцінюватись виступи колективів. Досить скоро стала зрозуміла ще одна «дрібничка»- рок-гурти, співаки та співачки були абсолютно обмежені в рамках кон’юнктурного і доволі специфічного підходу до своєї ролі і місця журі. Пояснимо. Будь-яка пісня є композиційним твором зі своєю мікродраматургією та певною сюжетною лінією - простіше кажучи: для сприйняття пісні, її необхідно прослухати повністю (від першого до останнього акорду). В рок-музиці подібна специфіка є основою. Так то ж у них...А то у нас: «об’єктивно» оцінюється гурт, почутий чи не вперше, методом зупинки виступу відразу ж після першого приспіву кожної з двох пісень. При цьому «фахову» оцінку дають відразу, далеко не відходячи від каси. Отакі вони наші члени журі на чолі з генеральним продюсером того фесту! Гурти виходили на сцену без будь-якого саунд-чеку і по суті їх виступи більше нагадували звичайну репетицію (не від слова репетувати). Деякі музиканти постійно намагалися щось «докрутити», щось прибрати на своїх «комбіках», наївно простягаючи руки та нервово накручуючи регулятори прямо під час виступу. Щоправда подекуди все це відбувалося костюмовано. Як можна оцінювати гурт на такому рівні, навіть не створивши для прослуховування належних умов? Можна! І до того ж весело і вкрай радісно...Як результат - переможцями прослуховування стали гурти, які найкраще впоралися з апаратурою, а не ті, на виступ яких активно і емоційно реагували навіть самі музиканти.

Щиро кажучи, я була мало здивована, коли в списках переможців після «прослуховування» я не знайшла один з небагатьох гуртів, який, як на мене, мав найбільше шансів не просто на безперешкодне проходження до фіналу, а й на перемогу в самому фестивалі! В числі переможців у поп-номінації я також «раптово» не знайшла єдину зі всіх співачок, котра виступила з професійним балетом, демонструючи при цьому досить сильний голос – вона дуже контрастно виділилась своїм професійним підходом до того прослуховування. (Цій співачці навіть трохи пощастило - вона опинилась в резерві!).

Що стосується внутрішньої організаційної структури фестивалю, то й тут існує постійна невизначеність. На початковому етапі строки прийому демо-матеріалів продовжували то на один тиждень, то ще на два. Мабуть у оргкомітету «Перлин» існує постійна проблема з дійсно якісними і талановитими рок-виконавцями. Але парадоксальність цієї ситуації полягає в тому, що як тільки такий гурт нарешті знаходиться, то він чомусь не потрапляє до фіналу! Мабуть таким чином організатори намагаються зберегти інтригу змагання та конкурсний дух. Можливо саме тому виконавці – фіналісти, в основній масі, є одноманітними і посередніми. Але як тоді можна позиціонувати себе, як «фестиваль небхідної музики», якщо дійсно необхідна музика просто не доходить до свого слухача? Відсутність прозорості та об?єктивності на всіх відбіркових етапах, а часто і під час фіналу, призводить до того, що з року в рік фестиваль стає все менш і менш цікавим, резонансним і необхідним.

Це відбивається навіть на якості офіційного сайту «Перлин сезону», який аж ніяк не можна вважати джерелом отримання оперативної і коректної інформації. Оновлення найважливіших новин відбуваються зі значним запізненням, деякі є застарілими, а певні розділи положень фестивалю навіть не відповідають дійсності. На сайті відсутня елементарна інформація про фіналістів фестивалю, а знайти там хоча б фото виконавців, не говорячи вже про його музику, взагалі не можливо.

Фестивалю варто зосередитись на якомусь одному музичному стилі, адже рок-музика і хіп-хоп – це дві протилежності. Склад експертного журі не змінюється відповідно до стилю. Щоб повністю зрозуміти всю безглуздість та абсурдність таких фестивалів, спробуйте уявити скажімо Емінема в якості рок-експерта на західному рок-фесті або Джеймса Хетфілда, який підіймає таблички з балами після виступу чергового молодого хіп-хоп виконавця на одному з чисельних хіп-хоп-фестивалів.

Основним недоліком більшості вітчизняних фестивалів є їх прагнення охопити абсолютно не сумісні музичні стилі. Це заважає формуванню потенційної глядацької аудиторії і в решті-решт фестиваль стає не цікавим. Механізми відбору виконавців надто примітивні, щоб можна було говорити про дійсно рафінованих і об’єктивно зіркових артистів. Якщо фестиваль протягом останніх років не відкрив жодної поп-, а тим більше рок-зірки, то кому такий фестиваль потрібен? Точно не спонсорам і точно не глядачам, а через пару років мабуть стане не потрібен і дійсно талановитим виконавцям.

Найголовніше, що потрібно маловідомому гурту – це пряма телетрансляція або хоча б змонтована телеверсія їх виступу. Минулого року за результатами SMS – голосування, яке відбувалося в прямому ефірі, рекордну кількість відправлених SMS-ів, відданих в актив виконавця, ледве перевалила за першу сотню, не говорячи навіть про тисячі. Це ще раз підтверджує існуючу проблему з відсутністю постійних глядачів фестивалю. «Перлинам» вже давно слід було задуматись не тільки над зміною формату, форм та способів відбору виконавців, а й над підняттям, а точніше, над підтвердженням власного статусу, який є «всеукраїнським», а не регіональним за змістом. Для того щоб доносити необхідну музику, а не музику, для колись комсомольської а тепер (?)... «галочки» , потрібно створити чітку, взаємопов?язану структуру джерел та засобів завдяки яким виконавець і слухач зможуть нарешті зрозуміти один одного.

Євгенія Боложинська [ www.urok.domivka.net ]

Читать в архиве по теме 5:
 
Теги
23.07.2008
Новости
У вихідні, 19-20 липня, відлунав тринадцятий фест Перлини Сезону. Особливість цьогорічного дійства полягала в тому, що фестиваль запросив позмагатися поміж собою виконавців, відзначених званнями та дипломами на Перлинах минулих років, при чому без розрізнення за стилями.
20.06.2006
Анонс
24 червня в столиці України місті Києві на Майдані Незалежності відбудеться святковий концерт до Дня Молоді України. В програмі беруть участь: гурт «Мандри», «Скрябін», а також відбудеться презентація учасників Всеукраїнського молодіжного фестивалю «Перлини сезону - 2006». Початок концерту о 19:00.
07.06.2006
Новости
Свершилось чудо. Теперь фестиваль «Перлини сезону» четко определился, что из 300 демок, на прослушивание в Киев приедет 40 групп и они выступят в клубе «Бочка» 11 июня в воскресенье с 10.00 до 18.00.
19.07.2004
Новости
У рок-частині фестивалю перше місце посів гурт «ЧЕКА» (м. Одеса), на другому - гурт «Холодне Сонце» (м. Тернопіль), а третіми став гурт «Талісман» (м. Житомир). Дипломантами рок-номінації стали гурт «Фліт» (м. Івано-Франківськ), гурт «Ze Amigos» (м. Краматорськ, Донецька обл.) гурт «Зайвий Рух» (м. Луцьк) та гурт «Disclaimer» (м. Київ). А на думку SMS-активістів, переможцем став гурт «Талісман» (м. Житомир), здобувши майже 500 SMS-голосів.
16.07.2004
Новости
Конкурсанти фестивалю у номінації рок-музика
Гурт «Зайвий Рух» (м. Луцьк)
Гурт «Ze Amigos» (Донецька область, м. Краматорськ)
Гурт «Disclaimer» (м. Київ)
Гурт «Біонік» (м. Чернівці)
Гурт «Холодне Сонце» (м. Тернопіль)
Гурт «Талісман» (м. Житомир)
Гурт «Stand.up» (м.Київ)
Гурт «АННА» (м.Львів)
Гурт «ЧЕКА» (м.Одеса)
Гурт «Фліт» (м.Івано-Франківськ)Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua