Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Избранное
27
августа
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 250-3150грн.
3
сентября
2017
Купить билет
клуб «Docker pub»
Вход: 400-650грн.
14
сентября
2017
Купить билет
клуб «Бинго»
Вход: 690-1400грн.
Последнее
В Киев приедет самый известный музыкант планеты Zucchero
16.08.2017 - [анонс]Zucchero
Друг Стинга и Джо Кокера выступит в украинской столице с единственным сольным концертом 14 сентября во Дворце «Украина». В программу тура «Black Cat» войдут как новые композиции, так и бессмертные хиты Zucchero, благодаря которым его по сей день считают самым известным музыкантом планеты
Nebulae Come Sweet відправляються в тур по Україні
16.08.2017 - [анонс]Nebulae Come Sweet
З 14 по 16 вересня Nebulae Come Sweet відвідає Вінницю, Тернопіль та Одесу, а фінальною точкою туру стане виступ у Києві на 10-річчі Doom Over Kiev 14-15 жовтня
Line Up фестивалю «Повстанець» - 9-10 вересня
15.08.2017 - [анонс]Повстанець
Вперше фестиваль «Повстанець» пройде біля Києва, але від того буде не менш драйвовим! Музиканти даруватимуть настрій і підсилюватимуть дух так, що вистачить до смаку усім відвідувачам заходу

Океан Ельзи - Без меж
[2016]
Нова платівка «Океану Ельзи» «Без меж» привернула до себе увагу критики здебільшого як суспільне явище. Мистецькі якості довгограю лишилися на периферії аналітичних публікацій. Між тим, «Без меж» може похизуватися низкою саме творчих цікавинок, на які варто звернути увагу як прихильникам «ОЕ», так і допитливим меломанам>>>
Сергій Жадан та Собаки в космосі - Пси
[2016]
Традиційно інтелектуальні, стьобні тексти які Сергій Жадан наспівує, чи вірніше начитує під бадьорий ска-панк. «Пси» - як третій сезон знайомого серіалу, якщо ви вже знайомі з їх творчістю, тоді приблизно знаєте, що почуєте>>>

«Вій» - інтерв'ю на радіо «Культура»

[ 29.07.2006 ]

Дмитро Добрий-Вечір

О.К. - Олександр Калінчук
Д.В. - Дмитро Добрий-Вечір
Леся Д.В. - Леся Добрий-Вечір

Радіо «Культура», програма «Сонце сяй» [ червень 2006р. ]

- Ті люди, які вас оточують у цьому житті, як вони впливають на те, чим ви займаєтесь, як ви живете?

Д.В.: Я можу сказати, наприклад, за Лесю, якщо я не був би її братом і не займався музикою - вона ніколи не, я так думаю, не займалась б музикою. Можливо займалась би живописом або архітектурою, але їй приходиться займатися музикою оскільки в неї є такий «музичний» брат (сміються).

- Що сонцесяйного трапилось найближчими днями у вас?

Д.В.: Наш гітарист купив собі машину, тепер ми будемо на ній возити колонки.

О.К.: До речі, ми її ще не обмили.

Д.В.: До ти ж не п'єш… Наш гітарист - крішнаїт і вігітаріанець, він навіть кави не п'є, чаю не п'є - «пропаща» людина (сміються).

- Важко бути вігітаріанцем?

О.К.: Ні, абсолютно не важко. Вся річ у смаку, що вищій смак замінює нижчий… Якщо коротко, то, припустимо, ви випиваєте і це вам приємно, це кльово, але в якийсь момент вам сподобалась музика. Вона вам сподобалась настільки що займає весь ваш час і в цей час ви не можете ні про що думати крім музики. Тобто смак вищий заміняє нижчий смак. Ведична філософія замінила мені і м'ясоїдство і алкоголь і все інше.

Д.В.: А колись він випивав і м'ясо їв, тобто був «нормальним музикантом». Ми його таким не знали, але ходять чутки що таке було. А що стосується мене, я від м'яса вже відмовився б, з таких міркувань, що просто, дійсно дуже люблю тварин і мені їх шкода. Тобто, коли я їм і дивлюсь телевізор де показують тварин, особливо коли їх там вбивають, мені настільки неприємно що я не можу їсти. Так що я готовий до того… Але м'ясо воно настільки смачне, так як і горілка, до речі (сміються).

- Ваш директор групи теж не вживає алкоголь.

Д.В.: Він вживав і дуже багато, просто він все своє вже випив і вже 12 років навіть пива не п'є.

- Ким були музиканти дарк-фолк формації Вій поки вони не стали музикантами?

Д.В.: Наркоманами не були. Можливо тебе цікавить хто чим заробляє на життя. Музикою не заробляємо.

Леся Д.В.: Я за фахом архітектор і час від часу намагаюсь робити щось за фахом але паралельно я викладаю архітектуру. Намагаюсь дати певну частку культури молодому поколінню.

- Діма, от одні музиканти заробляють своєю музикою, інші працюють щоб робити музику чи є якась золота середина?

Д.В.: Я заробляю гроші тільки музикою, дуже мало грошей, але тільки музикою. У мене є сім'я, жінка стоматолог вона заробляє, можна сказати що годує сім'ю вона, я вільний художник. Вона дуже добра людина, не знаю щоб я робив якби не вона. Гітари, процесори, прибори різні і таке інше я купую на гроші зароблені від концертів, але виходить так що я всі гроші витрачаю на те щоб щось купити для тієї музики яку ми граємо.

- Саша, а ти хто за фахом?

О.К.: Взагалі-то я - інженер. Працював багато, навіть був такий випадок коли встановлював підслуховуючи пристрої.

- А ви пишете самі пісні чи шукаєте десь по території, чи як?

Д.В.: Ми пишемо самі. Що таке дарк-фолк? Вигадали його десь там на заході, але він відповідає певним канонам. Зовсім не обов'язково що ми маємо грати тільки народні пісні. Ми просто робимо пісні - сучасний фолк. Фолк він же колись народився, сто років, двісті тому хтось колись написав ту пісню «наливайте чаші». А ми пишемо сучасний фолк. Це не голослівні слова, у нас є декілька пісень, коли ми їх співаємо, люди підходять і запитують «а з якого регіону ця пісня».

- Ваш директор, здається він був колись музикантом.

Д.В.: Він ніколи не був музикантом, просто він все життя цікавиться музикою, він її слухає, перебирає, аналізує. Можна сказати музичний фахівець. А зараз він наш адміністратор, директор будемо казати.

- Чому Вій і хто такий Вій, багато молоді не знає що був такий фільм який настрахав всю Україну.

Леся Д.В.: Є різноманітні підручники в яких розповідається про міфи стародавніх українців. Але Вій - фільм це вже не зовсім те.

Д.В.: Тобто Гоголь він трохи позичив, вперше Вій згадується у труських, при тому, у такому самому написанні. А потім перенесли його на Україну. Вій - з тих вірувань що мали доєвропейські корні.

Група отримала назву у 1991 році коли Україна отримала незалежність. По-друге я завжди займався українською культурою та музикою, подумалось що назва Вій - це Бог язичницький, поганський Бог він найбільше відповідає стану нашої країни на той час. Тому що Україна то така дуже сильна істота яка просто сидить і спить, та коли вона пробудиться усім нашим ворогам буде дуже погано.

Читать в архиве по теме 58:
 
Новости
Теги
25.12.2016
Новости
Напередодні Різдва Kozak System дали друге дихання треку кінця 1980-х років: «Різдвяна балада» була створена гуртом «Банита Байда», а згодом виконувалася колишнім учасником «Банити», автором музики Дмитром Добрим-Вечором разом з його власною групою «Вій»
17.10.2012
Фото
На Михайлівській площі в Києві відбувся рок-концерт з нагоди 70-річчя створення Української повстанської армії та Покрови Богородиці. Підбірка фото з виступу Вій, Орест Лютий, Павло Нечитайло та Кому Вниз
18.07.2012
Даже по меркам киевской музыкальной сцены двадцатилетней давности, более чем богатой на таланты, «Вій» всегда занимал особенное место. «Kolysanka Dla Lalkowych Niemowlat» - это сборник, составленный из двух последних по времени альбомов группы, «Хата скраю села» и «Йшов я небом», самим Дмитром Добрый-Вечир специально для польского рынка
30.03.2011
Фото
Раптово повалив сніг. На такий зазвичай кажуть «лапатий». Швидше, швидше через темний безлюдний парк на звуки, на світло і в тепло. Так неочікувано зима війнула останніми холодами, так Полтава зустріла гурт «Вій», який нарешті завітав до нашого міста (якраз в розгарідовгого 3-місячного концертного туру) з виступом, що відбувся у рок-кафе «Villa Крокодила»
26.02.2011
Фото
Що спільного у Вія з Doors, що зривають шифер з моєї козацької макітри чи то чуба? А що спільного в танку вогню індіанців і купальському багатті моїх пращурів? Що спільного у ритуалі входження на стезю війни захисників своєї землі, дітей нового континенту й висвяченням ножів гайдамаків Холодного Яру та чорним прапором уже наших дідів із гаслом «Волю Україні або смерть»? Це дух. Його якість. І байдуже, чи то музика, чи скульптура, література чи театр – тільки дух робить ці твори Мистецтвом!
А «Вію» уже 20 років! Вітаємо воїнів і войовниць із ювілеєм!· · · · ·
· · · · ·

Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua