Twitter Facebook RSS
W
W
W
.
R
O
C
K
.
K
I
E
V
.
U
A
АФИША
РОК.энциклопедия
ФОТО.банк
ОБЪЯВЛЕНИЯ
ФОРУМ
КИЕВСКИЙ РОК КЛУБ
Вся РОК-Украина
Привет, Гость!
Статус: н/д
Возможности: 0%

Начать поиск...
Нашлось...
АФИША:
5
ноября
2011
Киев
клуб «Underground Music Hall» 
Время: 19:00. Вход - 50 грн.
ОБЗОРЫ:
ИНТЕРВЬЮ:
 Добавить группу - обновить информацию
Ворождень
MySpaceLiveJournal [блог]ДобавитьДобавить

Ворождень

Немає якоїсь чіткої дати виникнення Ворождня, єдине, що можна сказати з цього приводу – виник він десь навесні 1998 року. Спочатку це був дует двох музикантів з досить відомої вже на той час київської андеграундової формації «Dead Faith» (заснована у 1994) – Володимира Кучинського(гітара, вокал, автор музики та віршів) та Віктора Магомета(гітара, духові). При чому до сьогдні обидві формації існують паралельно і повністю автономно. Назву «Ворождень» було придумано Віктором Магометом і спочатку вона писалася як два окремих слова «ворож» і «день», і тільки згодом її було трансформовано в одне слово. На сучасну українську «Ворождень» можна перекласти приблизно як  - день-чаклун.

Вперше «Ворождень» з’явилися на люди 11.11.1998 на концерті пам’яті О. Авагяна у київському будинку актора, що і прийнято вважати днем народження гурту. У 1999 до складу «Ворождня» поступово долучилися усі тогочасні учасники «Dead Faith» – Людмила Мініна (скрипка), Олексій Андрєєв (клавішні) та Олександр Науменко (гітара). В такому складі гурт виступив на фестивалях «Червона рута’99» та «Рок-акустика’2000». А також брали участь у заснуванні «Київського Рок Клубу» на базі бібліотеки мистецтв «Молода гвардія».

Навесні 2000 року гурт дещо змінює склад – Л. Мініна та О. Андрєєв залишили «Ворождень» і на їх місце прийшла Тетяна Фруктова (бек-вокал, перкусія). В новому складі гурт виступив на львівському фестивалі «Срібна підкова’2000» та луцькому «Обереги’2000». У цьому ж складі, що на довго стане основним, записує свою дебютну платівку «Ворождень» (Moon Records c.2001). З цього моменту гурт починає активно концертувати містами України та записувати нові альбоми. Наприкінці 2002 у гурт прийшов один з відомих українських музикантів – Григорій Лук’яненко (гітара, бас), колишній учасник таких гуртів, як «Рутенія» та «Вій».  У 2003 «Ворождень» бере активну участь у мистецькій акції «Тулумбас» та відвідує фестиваль «Тарас Бульба» в Дубно. В листопаді цього ж року дає концерт до свого п’ятиріччя та, не витримавши розбіжностей всередині колективу, розпадається.

Здається на цьому можна було б поставити крапку, та зимою 2004 гурт було відновлено в новому складі, що і став остаточним. Це – Володимир Кучинський (гітара, вокал, клавішні, саунд-продюсинг), Олександр Науменко (гітара, бек-вокал), Євгенія Дзюбенко (бас, вокал) та Максим Солтис (клавішні, перкусія). До того-ж «Ворождень» кардинально змінив стилістику і звук. Також з 2004 року гурт заснував власну студію звукозапису «Vorozhbyt Recording Group», і відтоді більше часу та уваги приділяє студійній роботі, рідко концертуючи.
 

Тепер детальніше зупинимося на стилістиці гурту. Умовно те, що грали і грають «Ворождень» можна поділити на три етапи : акустика, електрика та техно. Та все ж це надто грубо і примітивно. Важко взагалі сказати чітко в якому стилі чи жанрі працює цей гурт. Так, справді, досить довгий час «Ворождень» грав щось подібне до акустичного фольк-року. З таким же успіхом їх можна назвати і альтернативною рок-командою. І все це прослідковується протягом перших п’яти-шести років їх існування, коли гурт активно «шукав» своє звучання, постійно експериментуючи. Цей потяг до експериментів явно пов’язаний з певним відношенням до «Dead Faith», адже ця формація повністю замішана на експериментах зі звуком та музичними формами всіх штибів. Паралельне існування двох гуртів в особі їх фронт-мена та лідер-гітариста завжди давалося взнаки. Однак, особливо з 2005 року, стиль та звук «Ворождня» набув чітких та окреслених форм. За словами самих музикантів вони грають «похмуру романтику». І це щось середнє між електронним роком, готикою та фольклором. При чому «Ворождень» і досі не цурається широко використовувати акустичні інструменти, що не може не тішити. В результаті маємо повністю сформований потужний гурт із самобутнім звуком та нетривіальною лірикою, що одразу вирізняє їх на тлі сучасної української альтернативної сцени. 

Дискографія гурту :
«Ворождень». Moon Records c. 2001
«Квітень». Саме Так! с. 2003
«Пір’я». VRG с. 2003
«Любов». VRG c. 2004
«Погана кров». VRG c. 2005
«Містика». Саме Так! с. 2005
«Дім зі скла». VRG c. 2006
«The fairytales of the edgelands». VRG c. 2006
«Погань». VRG c. 2006
«Paranormal». VRG c. 2007
«Чорні крила». VRG c. 2007
«Зірка.ремікси» с. VRG 2007
«The best of» c. VRG 2007
«Рахманський Великдень» с. VRG 2008


Читать в архиве по теме 3:
05.09.2011
Новости
Light Edition - полегшена версія, що вже доступна для завантаження, розрахована передусім на прослуховування в mp3-плеєрах, таким чином Вам не потрібно чекати на Ultimate Flac-release і перекодовувати потім треки в mp3, щоб слухати їх в плеєрі [оновлено]
15.01.2008
Фото
Є на Україні традиція прадавня – ворожити під зимові свята. Чи то у відповідь тій традиції, чи просто захопившись містикою зимових ночей, святкував гурт Ворождень 9 років своїх музичних ворожінь. 11 січня в КМЦ Києво-Могилянскої академії команда в подарунок шанувальникам презентувала сольним концертом новий альбом
19.02.2006
Фото
17 лютого (п'ятниця) о 19:00 у конференц-залі Київського Гуманітарного Інституту (вул. Стельмаха 5А) - концерт пам'яті гітариста гурту «Самі Свої», Дениса Васильєва:
Самі Свої,
Чорна Рада,
Ворождень,
Оркестр Янки Козир,
Пропала грамота,
Олег Калич (Блюз Плюс, м.Львів). [23 фото]

Купил билет - помог сайту:
Электронный билет
вверх
 
подключайтесь: Twitter · Facebook
copyleft 2003-2017 www.rock.kiev.ua